Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Damian Słomski
Damian Słomski
|

Rekord na giełdzie w USA. Indeks S&P500 przebił okrągłą granicę

3
Podziel się:

Nie widać końca hossy na amerykańskiej giełdzie. Na dodatek notowania łamią kolejną psychologiczną barierę. Indeks grupujący 500 największym spółek z USA pierwszy raz w historii osiągnął wartość 3000 pkt.

Nie brakuje emocji na amerykańskiej giełdzie.
Nie brakuje emocji na amerykańskiej giełdzie. (East News)
bEKsZsaJ

Mimo globalnego spowolnienia wśród inwestorów z Wall Street jest ciągle ogromny apetyt na ryzyko. Szukając jak najwyższych zysków wkładają coraz więcej pieniędzy na amerykańską giełdę. To sprawia, że wyceny największych światowych koncernów biją rekordy.

Indeks S&P500 pierwszy raz w historii, która sięga lat 50-tych ubiegłego wieku, przekroczył wartość 3000 pkt. To kolejna psychologiczna bariera, jaka została złamana w trwającej blisko dekadę hossie na giełdzie w USA. To otwiera drogę do dalszych zwyżek notowań akcji. Symbolika okrągłych liczb dla inwestorów ma bardzo duże znaczenie.

bEKsZsaL

Pierwszy raz indeks S&P500 sforsował granicę 2000 pkt w 2014 roku. A poniżej 1000 pkt był ostatnio w 2009 roku.

Eksperci wskazują, że paliwem do wzrostów notowań jest przekonanie o obniżkach stóp procentowych w USA, które wzmocniło środowe wystąpienie szefa amerykańskiego banku centralnego.

"Nastroje są optymistyczne. Ożywienie pojawiło się gdy poznaliśmy treść przemówienia prezesa Fed - Powella. W swoim oświadczeniu wskazuje, że niepewności dotyczące gospodarki są coraz większe, natomiast niska inflacja prawdopodobnie będzie bardziej trwała. Te gołębie komentarze utwierdzają inwestorów w tym, że obniżka stóp procentowych w USA jest niemal pewna w tym miesiącu" - czytamy w komentarzu analityków Domu Maklerskiego XTB.

bEKsZsaR
Zobacz także: Światowe rekordy omijają warszawską giełdę

Warto podkreślić, że w tym momencie dla inwestorów z Wall Street mniejsze znaczenie mają gorsze perspektywy wzrostu gospodarczego, a ważniejszy jest spadek oprocentowania w bankach, podbijający atrakcyjność bardziej ryzykownych aktywów, jakimi są akcje.

Na giełdzie panują świetne nastroje, ale niektórzy eksperci ostrzegają, że rośnie bańka spekulacyjna, która może niedługo pęknąć. I to z hukiem. Analitycy Morgan Stanley stwierdzili ostatnio, że akcje w USA są przewartościowane i zalecili ich sprzedawanie. Są jednak na razie w zdecydowanej mniejszości.

bEKsZsaS

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEKsZsbm
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(3)
komunistyczna...
2 lata temu
Firmy przynoszą coraz mniejszy zysk ale ich akcje rosną, giełda to już nie odwzorowanie zdrowego rynku a komunistycznie centralnie sterowany ośrodek który może chwalić pustymi wykresami
ZK590
2 lata temu
a w Polsce w 2007 roku WIG20 dobijał do 4000. Obecnie mamy ok. 2300. Żart, dziadostwo, nędza.
jako
2 lata temu
Pan Tramp pozbywa się z gospodarki komunistycznych i lewackich naleciałości dlatego gospodarka USA będzie coraz lepiej się rozwijać ,a u nas kryptokomuniści z pis za tow. maowieckim prowadzą nas drogą wenezueli
bEKsZsbn