Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Sąd umorzył przyspieszone postępowanie układowe wobec Ursusa. Firma zaskarży decyzję

7
Podziel się

Sytuacja legendarnej już marki Ursus jest trudna. Restrukturyzacja działalności przebiega z problemami. Właśnie okazało się, że sąd umorzył przyspieszone postępowanie układowe, o które stara się firma. Już wiadomo, że będzie sprzeciw.

Restrukturyzacja Ursusa z problemami.
Restrukturyzacja Ursusa z problemami.
bDZTRXQR

"Zarząd Ursus w restrukturyzacji informuje, iż otrzymał od nadzorcy sądowego informację, że wydane zostało przez właściwy sąd postanowienie o umorzeniu przyspieszonego postępowania układowego prowadzonego wobec spółki" - czytamy w komunikacie.

To zła informacja dla producenta m.in. ciągników rolniczych. Jedną z zalet przyspieszonego postępowania układowego jest możliwość jego szybkiego przeprowadzenia przy jednoczesnym zapewnieniu dłużnikowi pewnej ochrony przed egzekucjami.

bDZTRXQT

Do tego przy takiej procedurze pozostawia się dłużnikowi swobodę co do kierowania jego przedsiębiorstwem w zakresie nieprzekraczającym zwykłego zarządu czy zapewniana jest ochrona dłużnika przed rozwiązaniem umów kluczowych z punktu widzenia dalszego działania przedsiębiorstwa.

Zobacz także: Zmiany w Kodeksie pracy. Duża nowelizacja już jesienią

Dlaczego sąd podjął niekorzystną dla Ursusa decyzję? Spółka przyznaje, że nie otrzymała jeszcze postanowienia i tym samym zarządowi nie są znane argumenty sądu leżące u podstaw wydania powyższego postanowienia.

bDZTRXQZ

"Ww. nieprawomocne postanowienie, po jego doręczeniu do spółki, zostanie zaskarżone i zostaną podjęte wszelkie prawem przewidziane działania w celu osiągnięcia pozytywnego dla emitenta, wierzycieli i akcjonariuszy spółki rozstrzygnięcia w zakresie restrukturyzacji" - podkreślają przedstawiciele Ursusa.

Jednocześnie spółka wskazuje, że chce przedstawić stosowne stanowisko oraz argumentację przemawiającą za kontynuowaniem postępowania restrukturyzacyjnego w ramach zażalenia.

bDZTRXRa

Ursus ruszał z restrukturyzacją w 2018 roku. Do tej pory proces trwa i wygląda na to, że jeszcze długa i wyboista droga do osiągnięcia celu.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

bDZTRXRu
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(7)
rolnik
9 miesięcy temu
a mielismy najlepsze ciagniki na swiecie C385 Rocznik 69 mial zmiennik momentu obrotowego [ polbiegi ] , bez uzycia sprzegla . Belarus nie ma tego do dzis i sprzedaje kilkadziesiat tys rocznie [ okolo 250 dziennie ]. Komfort pracy Ursusa tego z lat 60 i nowego belarusa rowniez nieporownywalny . Musialem kupic nowego belarusa , bo nie ma wyboru za 120 tys ale wole pracowac tym starym ursusem chociaz juz ma swoj wiek to jest znacznie lepszy od nowego belarusa . O nowych " ursusach" nawet nie wspomne szkoda nerwa .
Lambo
9 miesięcy temu
Wystarczy skreślić pierwszą literkę s i będą schodzić jak świeże bułeczki.
Zwz
9 miesięcy temu
Co tu restrukturyzować, znaczek firmowy URSUS? Co mieli już zarobili na giełdzie i na rządowych dotacjach, teraz czas na upadłość.
bDZTRXRv
d1d
9 miesięcy temu
Zabrakło zarządu, który wie jak rozwijać Ursusa. Swoją droga, jak mogło dojść do likwidacji wielkich warszawskich zakładów ??? Firmę rozwijano z sukcesem od czasów przedwojennych. Polnische witrschaft? Trzeba by zapytać PO ... Terez po zakłaach sprzedano podobno za 90 milionów, a wkrótce pośrednik te same tereny opylił za 160 milionów ? Nie pamiętam już szczegółów ,mogę się mylić...
dlatego 3 mln...
9 miesięcy temu
pensja minimalna za rządów SLD-PSL dla 6 mln Polaków w przeliczeniu 130 EUR/mc, czyli za harówę za półdarmo u Niemca Włocha Francuza Belga Holendra i innych, jak mu 1000 EUR/mc zostało, to miał 6 miesięcznych pensji w Polsce