Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Skąd podwyżki cen gazu? Szef PGNiG wskazuje na działania Gazpromu

Ceny wszystkich surowców w Europie rosną - przekonywał Paweł Majewski, prezes PGNiG, w rozmowie z money.pl podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu. - W dużej mierze szczyty cenowe gazu były związane z tempem zapełnienia magazynów, z tym, jaka była pogoda i zapotrzebowanie na paliwo gazowe. W tej chwili jest tak, że wpływają także czynniki geopolityczne - powiedział Majewski. - Manipulowanie podażą gazu przez Gazprom, czyli największego dostawcę do Europy, powoduje wzrost cen, zwłaszcza w sytuacji niedostatecznego poziomu zapełnienia magazynów w Europie Zachodniej przed sezonem zimowym, a to powoduje zwyżkę ceny - sprecyzował. Dodał także, że mniej gazu LNG wpływa do Europy, a trafia bezpośrednio do Azji. - To wszystko powoduje, że ceny gazu osiągają rekordowe wręcz wartości - powiedział szef PGNiG. Dodał jednak, że nie przekładają się one bezpośrednio na ceny dla odbiorcy indywidualnego. - Tu wzrosty będą dużo mniejsze - zapewnił Paweł Majewski, a to dlatego,...

rozwiń
0
0
36
Podziel się
Komentarze (36)
zobacz więcej komentarzy (36)
KOMENTARZE
(36)
Pepe
12 miesięcy temu
Może kupujmy ten tańszy gaz od USA?
OficerProwadz...
rok temu
30 sierpnia (Reuters) – po ożywieniu na rynkach energii dochód netto rosyjskiego giganta gazowego Gazpromu (GAZP.MM) w drugim kwartale wzrósł ponad trzykrotnie w porównaniu z poprzednim rokiem do 521,2 mld rubli (7 mld USD), podała w poniedziałek firma . Poza tym Gazprom od groma sprzedaje gazu do USA który my później odkupujemy . Ma plebs pisowski jeszcze jakieś pytania.
STEWCIO099
rok temu
Brednie!!! GAZPROM ustalił dawno po jakiej cenie sprzedaje gaz!! Wtedy niby było drogo lecz teraz jest tanio!! reszta to polityka rządu ! Gdzieś trzeba szukać pieniędzy!
Aleluja
rok temu
dobre pytanie, to kto nas okrada ?, pośrednicy gazowi ! przeważnie byli urzędnicy sektora gazowego lub ich pociotki w niewinnie wyglądających firmach, pod zręcznymi szyldami lub" bez tabliczek". To wysokiej klasy fachowcy, ciężko pracują przepisując faktury i opłacając swoich patronów, bo to dziecinada jak się ma wiedzę i opiekę.
Adam
rok temu
Gorąca modlitw Was rozgrzeje :) jak się do wszystkich "fuczy" to musi cię na to stać :) Niekompetentni ludzie na intratnych stanowiskach nie pomagają...
...
Następna strona