Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
ceny ropy
02.11.2016 08:22

Ceny ropy spadły o ponad 6 proc. w ciągu trzech dni. Decyzja OPEC coraz mniej pewna

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku zniżkują o 1 procent, a w ciągu trzech sesji spadły o łącznie 6,1 proc. Za to zapasy ropy bardzo mocno wzrosły - o 9,3 mln baryłek. Coraz mniej analitycy spodziewają się po spotkaniu krajów OPEC w końcu miesiąca.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Paul Lowry/CC/Flickr)

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku zniżkują o 1 procent, a w ciągu trzech sesji spadły o łącznie 6,1 proc. Za to zapasy ropy w USA bardzo mocno wzrosły - o 9,3 mln baryłek. Coraz mniej analitycy spodziewają się po spotkaniu krajów OPEC w końcu miesiąca.

Wzrostu cen ropy raczej nie ma się co obawiać, bo członkowie OPEC - Libia i Nigeria - zwiększają dostawy swojego surowca. To stawia pod znakiem zapytania możliwość osiągnięcia przez kartel zapowiadanej miesiąc temu zgody w sprawie cięcia dostaw ropy na globalne rynki paliw, co ustabilizowałoby ceny surowca. Spotkanie krajów OPEC odbędzie się 30 listopada.

- To, co widzimy, to zanik optymizmu, że OPEC coś ustali - mówi Michael Mc Carthy, główny strateg rynku w CMC Markets w Syndey. - Przedział 45-48 dolarów za baryłkę WTI wydaje się neutralny - ocenia.

- Wygląda na to, że spekulacyjne pozycje na wzrosty opuszczają rynek - powiedział Agencji Reutera Ric Spooner, analityk CMC Markets z Syndey.

Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na grudzień na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana po 46,22 dolarów, po zniżce o 45 centów, czyli 1 proc. Brent w dostawach na styczeń na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie tanieje o 38 centów, czyli 0,8 proc., do 47,76 dolarów za baryłkę.

Notowania ropy amerykańskiej i europejskiej

We wtorek niezależny Amerykański Instytut Paliw (API) podał swój cotygodniowy raport o stanie zapasów ropy i jej produktów w USA w ubiegłym tygodniu. Z raportu wynika, że zapasy ropy wzrosły aż o 9,3 mln baryłek.

W środę swoje dane na ten temat poda Departament Energii USA (DoE). Analitycy oceniają, że zapasy ropy wzrosły w ubiegłym tygodniu o 1,5 mln baryłek.

We wtorek ropa na NYMEX w Nowym Jorku staniała o 19 centów do 46,67 dolarów za baryłkę, najniżej na zamknięciu do 27 września. W październiku ceny ropy w USA spadły o 2,9 proc. Był to pierwszy miesiąc ze spadkiem notowań ropy od lipca 2016 r.

Tagi: ceny ropy, giełda, wiadomości, gospodarka, surowce, najważniejsze, gospodarka światowa, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
02-11-2016

OBSERWATORRRYNEK CEN ROPY ZACHOWUJE SIE PRZEWIDYWALNIE , natomiast przygnębienie budzi kompletny brak umiejętnosci oceny tych procesów przez tzw. SPECJALISTÓW OD … Czytaj całość

02-11-2016

kierowcaDlaczego ??? na stacjach w Polsce ceny paliw z każdym dniem wzrastają?. W przeciągu 3 tygodni ceny paliw poszybowały nawet o 40 gr/litrze.!!! Paliwa … Czytaj całość

02-11-2016

karoltylko dlaczego ceny u nas rosną ? czyżby budżet w tym miesza , a może " nie czyżby" ale na pewno. Podatki większe i zysk większy na opłaty dla … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (18)