Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

W co inwestować przy wysokiej inflacji? Ekspert radzi

– W perspektywie kilku lat udział akcji w portfelu trzeba zmniejszyć. Wciąż warto w nie inwestować, ale nie wszystko bo są pewne ryzyka. Co prawda na amerykańskiej giełdzie nie było nigdy 20–letniego okresu, w którym ona straciła, ale były półroczne, w których straciła 50 proc. Dlatego im krótsza perspektywa, tym ostrożniejszym trzeba być – mówił w programie "Money. To się Liczy" Bartosz Pawłowski, dyrektor inwestycyjny mBanku. – Tak wiele się zmienia, że powinniśmy się skupić na tym, co jesteśmy w stanie kontrolować. Ile jesteśmy w stanie zainwestować? Na jak długo? Jeśli sąsiad kupił Bitcoina rok temu i zarobił, to nie zazdrościć mu i nie kupować Bitcoina za wszelką cenę, tylko zastanowić się nad tym, czego naprawdę chcemy – dodał.

23-01-2022
Tagi:
inwestycje, pieniądze, giełda
0
0
145
Podziel się
Komentarze (145)
zobacz więcej komentarzy (145)
KOMENTARZE
(145)
Mr.Bean
3 miesiące temu
Kupowac Rosyjskie towary na raty i NIE placic rat!!!
Nico
3 miesiące temu
Inwestować tylko w zepsutą żywność. Najszybciej się zwraca.
paweł
4 miesiące temu
mam znajomego co zainwestował kiedyś w nieruchomości, miał jeden blok a teraz ma całe osiedle. Nawet administrację ma ogarnianą przez altiplano także niczym się nie martwi. ale to też trzeba mieć sporą kasę by zainwestować w bloki ale opłaca się i to bardzo
ktoś
4 miesiące temu
nic nie powiedział czyli nie wie
vfdz
4 miesiące temu
Podczas inwestowania w cokolwiek ryzyko utraty pieniędzy zawsze istnieje. Wszystko podlega wahaniom (nawet złoto, a zwłaszcza jakieś wirtualne kryptowaluty) i zależy od tego kiedy się kupi i kiedy sprzeda. Inwestując w obligacje skarbowe (patrz Cypr, Grecja) a zwłaszcza korporacyjne można wszystko stracić. Złoto też potrafi tanieć. Jak się okazuje, nawet na lokacie można stracić – patrz Amber Gold. Dlatego tak istotna jest wiedza finansowa. Przynajmniej na podstawowym poziomie, by umieć ocenić to ryzyko i pułapki oszustów. Przeczytajcie sobie ksiazke pt. Emerytura nie jest Ci potzerbna , Jest o zarządzaniu pieniędzmi i budowaniu majątku mimo niedużej pensji.
...
Następna strona