Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

W co inwestować w 2022 roku? Ekspert radzi

– Oszczędzając na emeryturę, czyli w perspektywie kilkudziesięciu lat, powinno się zainwestować w zdywersyfikowany portfel światowych akcji – radzi Bartosz Pawłowski, dyrektor inwestycyjny mBanku, w programie "Money. To się Liczy". – To jest najlepsze narzędzie do takich inwestycji, jakie do tej pory wymyślono. Ten długi horyzont inwestycyjny sprawie, że jesteśmy w stanie znieść różne turbulencje, do jakich na tym rynku dochodzi. Jak mówi ekspert, międzynarodowy rynek akcji rocznie przynosi ok. 8 proc. dochodu, mimo różnego rodzaju kryzysów, jakie ni wstrząsają. – Pamiętajmy, że te 8 proc. dotyczy rynku międzynarodowego. Warszawska giełda ma swoją specyfikę – mówi Bartosz Pawłowski. – Postępujmy tak, jak najwięksi zarządzający aktywami na świecie. Oni nie myślą tylko o spółkach notowanych w kraju, w którym się urodzili.

17-01-2022
Tagi:
emerytura, inwestycje, giełda
0
0
27
Podziel się
Komentarze (27)
zobacz więcej komentarzy (27)
KOMENTARZE
(27)
wojtek
4 miesiące temu
najlepiej to inwestować w nieruchomości jak na moje oko. mam przykład że mój brat zainwestował w jeden blok i teraz już ma całe osiedle i buduje kolejne. W Warszawie zatrudnił Altiplano by nim zarządzało i ma z głowy cała robotę dotyczącą administracji. Wybuduje kolejne osiedle i hajs się będzie mu zgadzał
Architekt
4 miesiące temu
Ja zainwestowałem i kupiłem 100 ryz papieru ksero po 10 złotych teraz już jest po 19 :)
aqasuker
4 miesiące temu
Na złocie nigdy nie straciłem . Chwilowe trendy i turbulencje , ale summa summarum po latach jestem grubo nad kreską :) Przecież to złoto wyznacza wartość drukowanego pieniądza. A jak trafi się hiperinflacja ... cóż będę miał to w nosie , bo złoto wciąż będzie miało realną wartość.
pracownik jes...
4 miesiące temu
Desperaci naoglądali się bajek i szybkiego zysku w akcjach hmmmm Orlenu , ale nikt nie dodał info gdzie trzeba inwestować , a my jako obsługa tępego narodu musimy znać odpowiedzi na wszystko począwszy od info dlaczego paliwo jest drogie , a skończywszy na informowaniu gdzie inwestować kasę - paranoja i żenada - LUDZIE MYŚLCIE LOGICZNIE
inż. emeryt
4 miesiące temu
Ja emeryt też zainwestowałem w nieruchomość. Kupiłem kwatere na cmentarzu i postawię sobie pomnik na niej. To najbardziej trafna inwestycja bo na pewno się przyda.
...
Następna strona