Notowania

finanse
26.10.2016 12:52

Best zapowiada redukcję zapisów na obligacje z ostatnich 2 dni subskrypcji

Podziel się
Dodaj komentarz

Zapisy na obligacje serii R1 przekroczyły 25 października oferowaną liczbę i w związku z tym kolejne zapisy zostaną proporcjonalnie zredukowane, podał Best.

"25 października zapisy na 4,5-letnie obligacje serii R1 oferowane przez Best przekroczyły 500 000 sztuk. Zgodnie z harmonogramem i warunkami emisji, zapisy będą przyjmowane do 26 października, przy czym zapisy złożone w dwóch ostatnich dniach subskrypcji zostaną proporcjonalnie zredukowane" - czytamy w komunikacie.

Zapisy rozpoczęto 10 października, a pierwotny harmonogram oferty przewidywał, że zakończą się 19 października, jednak z uwagi na trwające równolegle inne publiczne oferty obligacji oraz akcji, okres przyjmowania zapisów został przedłużony o tydzień, do 26 października.

"Ostatnim dniem przyjmowania zapisów na obligacje serii R1 jest 26 października 2016 roku. Zapisy inwestorów, którzy złożyli zapisy na obligacje serii R1 w dniach od 25 października 2016 roku (włącznie) do 26 października 2016 roku (włącznie) zostaną proporcjonalnie zredukowane" - podano także.

Publiczna oferta obligacji serii R1 obejmuje 500 000 obligacji o wartości nominalnej 100 zł każda, czyli o łącznej wartości nominalnej 50 mln zł. Są to obligacje 4,5-letnie (z terminem wykupu w kwietniu 2021 r.) o zmiennym oprocentowaniu, równym stawce WIBOR 3M powiększonej o marżę w wysokości 3,3%. Daje to około 5% w skali roku w pierwszym okresie odsetkowym. Emisja skierowana jest do inwestorów detalicznych.

"Spółka planuje wprowadzenie obligacji do obrotu na rynku regulowanym prowadzonym przez GPW. Przewidywany termin dopuszczenia obligacji do obrotu na Catalyst to 16 listopada br." - czytamy także w komunikacie.

Oferta obligacji serii R1 to pierwsza emisja przeprowadzana w ramach drugiego programu publicznych emisji obligacji Best o łącznej wartości do 200 mln zł.

Best specjalizuje się w obrocie i zarządzaniu wierzytelnościami nieregularnymi. Grupa inwestuje w portfele wierzytelności (przede wszystkim bankowe) z wykorzystaniem funduszy sekurytyzacyjnych oraz świadczy usługi windykacyjne na zlecenie - na rzecz banków, firm telekomunikacyjnych, energetycznych oraz innych podmiotów oferujących usługi masowe. Best jest spółką notowaną na warszawskiej giełdzie od 1997 r.

Tagi: finanse, bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz