Notowania

fundusze
10.02.2015 15:53

Fundusze inwestycyjne poszły na zakupy. Oto szacunki analityków

Według jednej z instytucji, wartość kupionych papierów w styczniu wyniosła około 84 mln złotych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Anutkate/Dreamstime.com)

Według analityków Trigon DM, towarzystwa funduszy inwestycyjnych sprzedały netto w styczniu akcje na GPW za około 65 mln zł. Analitycy BESI z kolei szacują, że wartość akcji kupionych netto przez TFI wyniosła około 84 mln zł.

_ - Na podstawie przepływów netto do poszczególnych kategorii funduszy inwestycyjnych szacujemy, że instytucje te sprzedały w styczniu akcje na GPW za około 65 mln zł _ - napisali w raporcie analitycy Trigon DM.

Z kolei analitycy BESI szacują, że TFI w styczniu kupiły akcje o wartości około 84 mln złotych netto.

Analitycy Analiz Online i IZFiA podali w poniedziałkowym raporcie, że wartość aktywów zgromadzonych w funduszach wzrosła w styczniu o prawie 4,5 mld zł, osiągając na koniec miesiąca poziom 213,4 mld zł. To o 2,1 proc. więcej niż na koniec 2014 roku.

Z danych IZFiA wynika, że w styczniu aktywa netto funduszy akcji wzrosły o 2,3 proc. do 29,4 mld zł. W przypadku funduszy akcji polskich dynamika aktywów wyniosła +1,3 proc., a wartość środków w nich zgromadzonych wyniosła na koniec miesiąca 21,7 mld zł.

Z kolei saldo napływu i umorzeń środków do funduszy inwestycyjnych z oferty krajowych TFI wyniosło w styczniu ponad plus 2,6 mld zł.

Z danych FundOnline FI i Analiz Online wynika, że saldo wpłat i wypłat do funduszy akcyjnych w styczniu było dodatnie i wyniosło 28 mln zł, z czego 17 mln zł stanowiły fundusze detaliczne.

* [ Notowania spółek na GPW ]( http://www.money.pl/gielda/gpw/akcje/ )
* [ Indeksy GPW w Money.pl ]( http://www.money.pl/gielda/indeksy_gpw/ )
Tagi: fundusze, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz