Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
KIPF zamierza rozpocząć przymusowy wykup akcji Peliona 8 czerwca

KIPF zamierza rozpocząć przymusowy wykup akcji Peliona 8 czerwca

 Korporacja Inwestycyjna Polskiej Farmacji (KIPF) złożyła zawiadomienie do Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) i Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) o zamiarze ogłoszenia przymusowego wykupu akcji spółki Pelion, podał Pelion. Wykup ma się rozpocząć 8 czerwca br. po cenie 59,04 zł za akcje. 

"Przedmiotem przymusowego wykupu mają być wszystkie akcje spółki będące w posiadaniu innych akcjonariuszy niż strony porozumienia, tj. 1 331 528 akcji zwykłych na okaziciela uprawniających do jednego głosu na walnym zgromadzeniu spółki, stanowiących łącznie 11,95% jej kapitału zakładowego, uprawniających do wykonywania 1 331 528 głosów na walnym zgromadzeniu spółki i reprezentujących 7,33% ogólnej liczby głosów w spółce" - czytamy w komunikacie.

KIPF zamierza rozpocząć przymusowy wykup 8 czerwca 2017 r. i wyznaczyć dzień wykupu na 13 czerwca 2017 r.

"Cena przymusowego wykupu ma, zgodnie z art. 82 ust. 2a Ustawy, wynieść 59,04 zł za jedną akcję" - czytamy dalej. .

W połowie marca br. KIPF ogłosiła publiczne wezwanie do zapisywania się na sprzedaż akcji spółki Pelion po cenie 52,33 zł za akcję, która 9 maja została podniesiona do 59,04 zł. Wzywający planuje wycofanie spółki z GPW.

Pelion to jedna z największych grup kapitałowych działających na rynku ochrony zdrowia w Polsce i na Litwie. Pelion prowadzi działalność na rynku dystrybucji farmaceutycznej i drogeryjnej.

Korporacja Inwestycyjna Polskiej Farmacji (KIPF) jest spółką inwestycyjną, utworzoną w 2000 r. przez założycieli Pelionu - Szwajcowskiego i Zbigniewa Molendę.

 

ISB
Czytaj także
Polecane galerie