Notowania

ZM Henryk Kania z kolejną kontrolą. Śląski urząd sprawdzi podatki

ZM Henryk Kania pod lupą katowickiego urzędu celno-skarbowego. Urzędnicy sprawdzą poprawność rozliczeń podatkowych za pierwsze półrocze 2019 roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Fotolia)
Urzędnicy biorą pod lupę rozliczenia podatkowe ZM Henryk Kania. (Fot: © whitelook - Fotolia.com)

Zakłady Mięsne Henryk Kania są ostatnio pod ścisłą kontrolą wielu instytucji. Tym razem kontrolę wszczął naczelnik Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach.

Z informacji przekazanych przez spółkę wynika, że urzędnicy sprawdzą rzetelność rozliczeń podatkowych. Chodzi o deklarowane przez ZM Henryk Kania podstawy opodatkowania oraz prawidłowość obliczenia i wpłacenia podatku od towarów i usług.

Kontrola dotyczy faktur wystawianych przez firmę w pierwszym półroczu. Przewidywany czas kontroli wynosi 3 miesiące. Po tym czasie można liczyć na więcej informacji w tej sprawie.

Nowy podatek w Polsce. Sonik: płyniemy na górę lodową

Piętrzą się problemy w ZM Henryk Kania, które utrudniają przeprowadzenie restrukturyzacji. Jest ona konieczna, by poprawić fatalną sytuację w firmie. Na koniec maja spółka miała 636 mln zł zadłużenia, z czego 472,1 mln zł przypadało na kilka banków.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: rynek spożywczy, giełda, wiadomości, giełda na żywo, zm henryk kania, podatki, kontrola
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
17-09-2019

BiednyJak firma jest na dnie, przychodzi urząd skarbowy zadać ostatni cios- i żadnych szans na ratunek miejsc pracy już nie ma , krotkowzroczna polityka … Czytaj całość

17-09-2019

qanonjakby papiery były zgodne nie było by problemu. na ich miejsce na pewno znajdzie się następny przedsiębiorca a z tym i miejsca pracy.

18-09-2019

AbcNie ma co żałować pracowników zawsze narzekali

Rozwiń komentarze (5)