Trwa ładowanie...
bDzUmSlN

Notowania

Przejdź na

15 tys. zł dla najlepszych. "Zarobki w tym zawodzie wprawiają w osłupienie"

sez. 1, odc. 4

O zarobkach w tym zawodzie krążą legendy. - Programista 15k to stereotyp - mówi Piotr Siemieniuk w najnowszym odcinku programu "Zawodowcy". Zanim takie pieniądze pojawią się na koncie, początkującego programistę czekają lata nauki, realizowania projektów i popełnienia błędów. Nawet programista o ugruntowanej pozycji nie może spocząć na laurach, w tym zawodzie stal trzeba uaktualniać wiedzę. Więcej o tym, co składa się na obowiązki programistów, jakie musi mieć cechy i czy łatwo się przekwalifikować do tego zawodu - w materiale wideo.

27-11-2020
189 reakcji
74
63
52
Podziel się
Komentarze (52)
28-11-2020
Janusz
Tylko kim jest programista zarabiający 15 tys. i więcej? Większość myśli: gościu zna język programowania i programuje, a to guzik prawda. To jest Senior Fullstack, czyli...Czytaj całość
zobacz więcej komentarzy (52)
bDzUmSlZ
KOMENTARZE
(52)
Janusz
2 miesiące temu
Tylko kim jest programista zarabiający 15 tys. i więcej? Większość myśli: gościu zna język programowania i programuje, a to guzik prawda. To jest Senior Fullstack, czyli ogarnia proces programowania od początku do końca, a więc programuje zarówno bazy danych (najlepiej co najmniej 2: sql i nosql), back-end aplikacji i jego front-end (to już są min 3 języki programowania), swobodnie pracuje na Linuxie.... A teraz UWAGA!!! Samo programowanie, to nie wszystko. Taki programista z najwyższej półki ogarnia biegle i od początku do końca co najmniej jeden proces biznesowy np. E-commerce, integracje płatności, machine learning... To jest ktoś, kto ma za sobą kilka lat ciężkiej nauki i nabierania doświadczenia. Czy można w Polsce zarabiać więcej niż 15 tys. Jeżeli spełniasz powyższe kryteria, to możesz pracować dla klienta USA jeżeli ogarniasz j.angielski. Jeżeli więc chcesz się przebranżowić, bo przy kawie i przy biurku chcesz zarabiać 15 tys., to pamiętaj, że uda Ci się to po co najmniej 3-5 lat ciężkiej pracy i nauki, a pierwsza Twoja pensja, to będzie nie więcej niż 3 tys. na rękę.
Etatowiec
2 miesiące temu
Odnoszę wrażenie, że ludzie przyszli tutaj albo się pochwalić albo pożalić. Ludzie przeczytają że programista zarabia 20tys.i myślą że tak każdy. Jak jeden lekarz zarabia 30tys. to nie znaczy, że wszyscy tyle zarabiają. Wpiszcie sobie w kalkulatorze wynagrodzeń te kwoty i zobaczcie jaki procent zarabia więcej. Zobaczycie że bardzo mało. Wszystko jest kosztem czegoś. Zarabiasz 30tys., ale ciągle zapierdzielasz i rodzony nie widzisz albo mijasz się w drzwiach albo zarabiasz mniej i cieszysz się małymi rzeczami, albo nic nie robisz i stać Cię tylko na browar i narzekanie. Twój wybór. Wszystko kosztem czegoś. Nie ma nic za darmo. A ja? Nie narzekam mógłbym zarabiać, wiecej ale czy jest mi to potrzebne? Nie przejem tego a zrobione pieniądze zje 32% podatek, wyższy ZUS którego nie dostanę i inflacja. Podstawowe pytanie kiedy masz zaspokojony byt to mieć czy być.
Ja
2 miesiące temu
Dziękuję. Zepsuty wzrok, choroby układu krążenia, wady układu ruchu, niewydolność oddechowa, życie obserwować przez monitor XD
bDzUmSmr
dofu
2 miesiące temu
bzdura bzdura bzdura, 15 tys to są jednostki
Frodolik
2 miesiące temu
15 tys. Też mi coś ,wystarczy być sekretarką w PKO trochę umieć pisać i czytać reszta nie wymagana poza urodą i 50 tysi miesięcznie wpada.
...
Następna strona