Notowania

gospodarka
14.04.2019 13:01

Adam Bodnar o przesłuchaniu Birgfellnera: "Powstaje pytanie czemu to ma służyć"

- Wiem, że pełnomocnicy pana Birgfellnera zamierzają się do mnie zwrócić - przyznał na antenie Radia ZET Adam Bodnar, Rzecznik Praw Obywatelskich. Stwierdził, że przeprowadzi postępowanie ws. przesłuchań, bo "nie ma innego wyjścia".

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Gerald Birgfellner w drodze do prokuratury. (Fot: Piotr Nowak)

- Mogę żądać wyjaśnień od prokuratury, w takich sprawach to wielokrotnie mi się zdarza - mówił Bodnar w Radiu ZET. - To jest naturalne, że w ramach działalności rzecznika staram się patrzeć na ręce prokuratury.

Jak mówi Rzecznik Praw Obywatelskich, postępowanie w sprawie przedłużających się przesłuchań Geralda Birgfellnera przeprowadzi, bo nie ma innego wyjścia.

- Każda osoba gołym okiem widzi, że przesłuchiwana jest osoba, która twierdzi, że jest ofiarą. Przesłuchiwana jest tyle razy i tak intensywnie, że powstaje pytanie, czemu to ma służyć. To mi przypomina niegodne zachowania ze strony prokuratury, np. śledztw trałowych, kiedy przesłuchiwano setki osób żeby tylko pokazać, że coś się robi - powiedział Bodnar.

Nie tylko brexit. Oto, co czeka Europę w 2019 r. Obejrzyj wideo:

Zdaniem Rzecznika Praw Obywatelskich przedłużające się postępowanie w sprawie Birgfellnera to efekt reformy wymiaru sprawiedliwości, która m.in. połączyła funkcje ministra i prokuratora generalnego.

- Przyznanie prokuratorowi generalnemu całego mnóstwa osobistych kompetencji, także bezwzględne i hierarchiczne podporządkowanie prokuratorów, to wszystko wpływa na to, jak niektóre sprawy są prowadzone - powiedział Bodnar.

Gerald Birgfellner to niedoszły wykonawca inwestycji w wieżowiec znany jako K-Tower. Biznesmena wynajęła spółka Srebrna. Od maja 2017 r. przez ponad rok przygotowywał ogromną inwestycję. Przypomnijmy, chodzi o dwie bliźniacze wieże wysokie na 190 metrów, które miały powstać w centrum Warszawy.

Jarosław Kaczyński, na opublikowanych wcześniej nagraniach rozmów z Austriakiem, wycofał się z pomysłu budowy i stwierdził, że nie zapłaci mu za dotąd wykonane prace. Zarekomendował by ten należności dochodził przed sądem.

Gerald Birgfellner został przesłuchany przez prokuraturę już kilkakrotnie. Łącznie zeznawał przez kilkadziesiąt godzin. W sprawie nadal nie wszczęto śledztwa.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: gospodarka, wiadomości, taśmy kaczyńskiego
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
14-04-2019

pytajnikPan rzecznik jest rzecznikiem obywateli , czy rzecznikiem PO?

14-04-2019

Czlowiek1200EURO NA KONCIE - BIZNESMEN Z austri , chce budować wieżowce W MOJEJ UKOCHANEJ OJCZYŹNIE , buduj na płazy z piasku - ofidokuuu

14-04-2019

klaksonumowa ustna którą potwierdził sam prezes Balbina została wykonana . skoro tak to jak każda umaowa jest ważna . Kacza mama nie mówiła ,że zobowiaznia i … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (14)