Notowania

gospodarka
09.01.2020 16:13

BDO. Przedsiębiorcy będą mieli więcej czasu

Sejm przyjął nowelizację ustawy o gospodarowaniu odpadami. Jeszcze przez pół roku przedsiębiorcy będą mogli prowadzić papierową ewidencję odpadów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(WP.PL)
Przedsiębiorcy będą mieli więcej czasu na rejestrację w BDO.

Od nowego roku firmy muszą być zarejestrowane w elektronicznej Bazie Danych Odpadowych i rejestrować wszystkie produkowane śmieci.

Są jednak firmy, które nie zarejestrowały się w bazie, bo czekają na rozpatrzenie wniosków o wpis. Po nowym roku zostały więc ze śmieciami, których nie mają gdzie składować, bo firmy nie chcą przyjmować odpadów bez odpowiedniej ewidencji.

Nowelizacja ustawy ma rozwiązać ten problem i pozwolić przedsiębiorcom na prowadzenie papierowej dokumentacji do czerwca 2020 roku.

Oglądaj też: Małe i średnie firmy mogą być wyłączone z obowiązku rejestracji w BDO

Za przyjęciem nowelizacji głosowało 437 posłów.

Nowe przepisy wejdą w życie następnego dnia po ogłoszeniu i będą mogły być stosowane wstecz od 1 stycznia 2020 r. poza przepisem o sankcji karnej za brak wpisu do BDO. Jego wejście w życie dzięki przyjętej poprawce zostało przesunięte na dzień wejścia w życie całej ustawy, czyli za ok. pół roku.

Według informacji przekazanej przez byłego już wiceministra klimatu, Sławomira Mazurka, w bazie zarejestrowanych jest już ponad 177 tys. podmiotów.

Wiceminister Mazurek został odwołany w środę. Był odpowiedzialny za wdrożenie przepisów o BDO.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: gospodarka, wiadomości, BDO, śmieci
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
09-01-2020

PoDużo firm prowadzi działalność i ogrzewa budynki toksyczny miałem zatruwają powietrze mieszkanką. Małe warsztaty ogrzewane są zużytym olejem … Czytaj całość

09-01-2020

duck duck goCzy zużyty koci żwirek podlega temu samemu prawu czy został objęty specjalnym przywilejem? Wszak prezes Kaczkosław Kaczizraelski to najsłynniejszy w … Czytaj całość

09-01-2020

pikuśkowalski czeka na nr rejestrowy, może wystawić KPO papierową , Pan Nowak ma już nr rejestrowy czy też może podpisać taką KPO jako przejmujący i … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (6)