Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Bezrobocie wzrośnie, a zasiłek mały. Kwota jednak może się zmienić. Wiceminister nie wyklucza

- Chcielibyśmy, aby zasiłek dla bezrobotnych wzrósł - powiedział wiceminister pracy Stanisław Szwed. Zastrzegł jednak: - Ostatecznych decyzji nie ma, dlatego nie będę mówił, że to jest pewne.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
(Fot: Piotr Kamionka/REPORTER)

Decyzja, jak podkreślił w programie "Money, To się liczy" Stanisław Szwed, wiceminister rodziny i pracy, należy do Rady Ministrów.

- Mam nadzieję, że tutaj ten wzrost będzie, bo wiemy, że kwestia wysokości i dochodów dla pracownika, który stracił pracę, są ważne - uważa Szwed.

Jakie kwoty mogą być w grze? Już wcześniej wymienione były sumy rzędu 1000-1100 zł. Przypomnijmy, aktualnie zasiłek do bezrobotnych wynosi przy stażu pracy od 5 do 20 lat, wynosi 861,40 zł przez pierwsze 90 dni prawa do zasiłku, a przez kolejne 676,40 zł.

Obejrzyj także: Bezrobocie w Polsce. Epidemii w statystykach jeszcze nie widać

Ministerstwo spodziewa się, że bezrobocie wzrośnie, ale danych za marzec jeszcze nie ma. - Fali, o której się mówi i do której się przygotowujemy, jeszcze nie obserwujemy - mówił w programie "Money. To się liczy" Stanisław Szwed, wiceminister rodziny i pracy. Przyznaje jednak: - Mamy tę świadomość, że liczba osób, które trafią do urzędów pracy, zdecydowanie wzrośnie.

Szwed zaznaczył także, że rząd będzie rozważał dalszą pomocą dla przedsiębiorców. - Grupą, która w tej chwili jest mocno poszkodowana, są przedsiębiorstwa do 49 osób, czyli tzw. przedsiębiorstwa małe. Zastanawiamy się, w jaki sposób ich wesprzeć - powiedział.

Donald Trump nie docenił siły koronawirusa. Każdy dzień to ponad 20 tys. nowych przypadków choroby w USA
Lawina bezrobocia w USA. Kolejny tydzień, kolejny rekord, w sumie 10 mln osób bez pracy

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem:

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
03-04-2020

PATRIOTA 1952 R.ZASIŁEK DLA BEZROBOTNYCH WINIEN WYNOSIĆ 50% MINIMALNEJ PENSJI ORAZ BYĆ BEZTERMINOWY.

03-04-2020

rupertkwoty brutto są podane 860 zł znaczy 700 zł na rękę zasiłku dla kogoś kto ma 20 lat pracy. w Holandii jest 7 razy większy zasiłek.

03-04-2020

Śmiech na saliPrzestańcie się ośmieszać te kwoty, które podajecie to nie są kwoty, które bezrobotny dostaje na rękę. W USA mają już 6,6 miliona bezrobotnych u nas … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (26)