Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Bezrobocie wzrośnie, a zasiłek mały. Kwota jednak może się zmienić. Wiceminister nie wyklucza

26
Podziel się

- Chcielibyśmy, aby zasiłek dla bezrobotnych wzrósł - powiedział wiceminister pracy Stanisław Szwed. Zastrzegł jednak: - Ostatecznych decyzji nie ma, dlatego nie będę mówił, że to jest pewne.

Bezrobocie wzrośnie, a zasiłek mały. Kwota jednak może się zmienić. Wiceminister nie wyklucza
(East News, Piotr Kamionka/REPORTER)
bErNided

Decyzja, jak podkreślił w programie "Money, To się liczy" Stanisław Szwed, wiceminister rodziny i pracy, należy do Rady Ministrów.

- Mam nadzieję, że tutaj ten wzrost będzie, bo wiemy, że kwestia wysokości i dochodów dla pracownika, który stracił pracę, są ważne - uważa Szwed.

Jakie kwoty mogą być w grze? Już wcześniej wymienione były sumy rzędu 1000-1100 zł. Przypomnijmy, aktualnie zasiłek do bezrobotnych wynosi przy stażu pracy od 5 do 20 lat, wynosi 861,40 zł przez pierwsze 90 dni prawa do zasiłku, a przez kolejne 676,40 zł.

bErNidef
Zobacz także: Obejrzyj także: Bezrobocie w Polsce. Epidemii w statystykach jeszcze nie widać

Ministerstwo spodziewa się, że bezrobocie wzrośnie, ale danych za marzec jeszcze nie ma. - Fali, o której się mówi i do której się przygotowujemy, jeszcze nie obserwujemy - mówił w programie "Money. To się liczy" Stanisław Szwed, wiceminister rodziny i pracy. Przyznaje jednak: - Mamy tę świadomość, że liczba osób, które trafią do urzędów pracy, zdecydowanie wzrośnie.

Szwed zaznaczył także, że rząd będzie rozważał dalszą pomocą dla przedsiębiorców. - Grupą, która w tej chwili jest mocno poszkodowana, są przedsiębiorstwa do 49 osób, czyli tzw. przedsiębiorstwa małe. Zastanawiamy się, w jaki sposób ich wesprzeć - powiedział.

bErNidel

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem:

bErNidem
bErNideG
praca
rynek pracy
KOMENTARZE
(26)
ZK590
rok temu
nie powinno być problemu z pieniędzmi dla ludzi którym NALEŻY się zasiłek. Po prostu SKOŃCZYĆ Z MARNOTRAWSTWEM we wszystkich dziedzinach.
ZK590
rok temu
ja kiedy we latach 90 ub.wieku zostałem bez pracy przy 20% bezrobociu NIKT nie martwił się za co ja kupie chleb dla dzieci kiedy po pół roku zakończył się głodowy zasiłek dla bezrobotnych.
pisio
rok temu
Piniędzy nie ma i nie będzie. To powinno być nowe zawołanie PiS. To co było możliwe do rozdania zostało już rozdane i rozkradzione.
bErNideH
Bez środków d...
rok temu
A co dla osób które straciły pracę z winy prscodawcy i są bez prawa do zasiłku np. po 3 miesiącach umowy na czas określony?
xxxxx
rok temu
nie powinno być czegoś takiego jak zasiłek dla bezrobotnych, tylko i wyłącznie odprawa jeśli jest zwolnienie z winy pracodawcy, nie wynagradzajmy ludzi za nic nie robienie, epidemia zdaża sie raz na 50 lat jakoś to przeżyjey
...
Następna strona