Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Marcin Borciuch
|

Brexit: Wielka Brytania ciągle może opóźnić wyjście z Unii Europejskiej. "Kraje Wspólnoty nie sprzeciwiłyby się"

3
Podziel się:

Wielka Brytania ciągle ma opcję przełożenia brexitu. Zdaniem Jeana-Claude’a Junckera, szefa Komisji Europejskiej, jeżeli brytyjski rząd złoży wniosek o opóźnienie wyjścia z Unii Europejskiej, to kraje członkowskie nie powinny wyrazić sprzeciwu. Jeśli brexit przedłuży się do końca maja, to Wielka Brytania będzie musiała wziąć udział w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Brexit: Wielka Brytania ciągle może opóźnić wyjście z Unii Europejskiej. "Kraje Wspólnoty nie sprzeciwiłyby się"
Brexit: Wielka Brytania ciągle może opóźnić wyjście z Unii Europejskiej. "Kraje Wspólnoty nie sprzeciwiłyby się" (East News, Xinhua / eyevine/EAST NEWS)

Brexit: Wielka Brytania może opóźnić wyjście z UE, ale wtedy możliwe wybory do PE

Wielka Brytania ma jeszcze możliwość złożenia wniosku o opóźnienie brexitu. Aby można było przełożyć wyjście z UE, zgodę na to musiałyby wyrazić wszystkie państwa członkowskie Unii. Potwierdził to sam Jean-Claude Juncker, szef Komisji Europejskiej. Wyraził też nadzieję na to, że nikt nie będzie przeciwko przełożeniu brexitu. - Jeśli Wielka Brytania poprosi o opóźnienie swojego wyjścia z Unii Europejskiej, to żaden z krajów Wspólnoty nie stanie temu na przeszkodzie — mówił luksemburski polityk dziennikowi “Stuttgart Zeitung”.

Jeżeli Wielka Brytania faktycznie przełoży termin brexitu przynajmniej do wyborów do Parlamentu Europejskiego (23-26 maja), to Brytyjczycy będą musieli zagłosować.

Brexit: Dziś spotkanie Junckera z Theresą May

Dzisiaj Juncker ma spotkać się z brytyjską premier Theresą May i negocjować umowę ws. brexitu. Jednak nie jest optymistycznie nastawiony do tego spotkania. - To jest jak stanie przed sądem lub pływanie na otwartym morzu. Jesteśmy w rękach Boga. I nigdy nie możemy być do końca pewni, kiedy Bóg postanowi wziąć sprawy w swoje ręce — powiedział szef KE.

W zeszłym tygodniu Izba Gmin odrzuciła uchwałę, na mocy której Theresa May zdobyłaby poparcie parlamentu w negocjacjach z UE. To zwiększa prawdopodobieństwo brexitu bez umowy.

Wielka Brytania ma wyjść z Unii Europejskiej 29 marca. Biznesmeni i eksperci ostrzegają, że brexit bez umowy będzie wręcz katastrofalny w skutkach dla gospodarki zarówno brytyjskiej, jak i unijnej.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(3)
cyrk
3 lata temu
uk zarobki 2 000 benzyna 1,50 olej do smazenia 0,90 nowe auto 9 000 polska zarobki 2 000 benzyna 4,85, olej do smazenia 7,50 to samo auto 45 000 i tego uk nikt nie zabierze podobnie jak GBP podobnie jak jezyka
m-53
3 lata temu
Juncker, chyba jesteś ostatni, który może powoływać się na Boga.
al
3 lata temu
Tereska, kończ już.