Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Damian Szymański
Damian Szymański
|
aktualizacja

Budżet "puchnie". Prof. Wojciechowski: Pieniądze są w tym rządzie na telefon

- Budżet spuchł już o 120 mld zł, koszt obsługi długu wzrośnie dwuipółkrotnie - powiedział w programie "Money.pl" prof. Paweł Wojciechowski, były minister finansów, były główny ekonomista ZUS. – Sposób wydatkowania pieniędzy z budżetu jest bezkarny. Pieniądze są w tym rządzie na telefon. Bank BGK podlega premierowi, to on decyduje. Nawet Rada Dialogu Społecznego nie otrzymuje planu wydatków. Wchodzimy w rok wyborczy i podejrzewam, że tarcze antyinflacyjne i rozmaite dodatki, których teraz nie ma w budżecie, pojawią się jako zapowiedzi wyborcze. Czeka nas kolejne rozdęcie wydatków. Limitu na to wydawanie poza budżetem właściwie nie ma. Rząd zawsze może przeprowadzić ustawę, zasłaniając się wojną i wyższą koniecznością i zwiększy pulę. Jeśli to będą dodatki do ciepłownictwa, to opozycja będzie musiała zagłosować za, a nawet jak tego nie zrobi, to rząd ma większość i sobie poradzi. Pojawi się czternasta emerytura, prezydent Duda chętnie by zobaczył także...
rozwiń
wideo
gospodarka
34
Podziel się:
KOMENTARZE
(34)
Mściciel
2 lata temu
Z gardeł im wyciągniemy każdą ukradzioną złotówkę. Będziemy to czynić publicznie na rynkach i placach wszystkich miast i wsi, żeby każdy kto będzie u władzy bał się do 50 pokolenia
graaf
2 lata temu
współczuję następcom psuarów tak zdewastowanego Państwa nie odzieczyli nawet po komunistach, a społeczeństwo będzie błagało Balcerowicza o powrót żeby ratować finanse!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Wernyhora
2 lata temu
Niech żyje niepodległa Polska! Udławcie się swoim antyrządowym HEJTEM. Prawda jest taka, że PiS jest pierwszym prawdziwie polskim rządem po 1989 r. A teraz miotajcie się w waszej chorobliwej, ślepej nienawiści:)
Eryk Łon
2 lata temu
Kaczynski podpali kraj... byle tylko wygrac wybory. Wie, ze pojdzie sieezidc za przestępstwa jakie popelnil on i jego mafijni żołnierze.
kosa
2 lata temu
PIS działa na wszystkich frontach bez żadnego trybu. Oni po prostu pławią się w naszych pieniądzach i co im zrobicie ...? Nie znają się na niczym, totalni abnegaci. To ludzie najgorsi z możliwych. To tak jakby rządziła nami "ośla ławka" (jak ktoś pamięta szkolne czasy PRL-u to wie o czym mówię.
...
Następna strona