Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Sebastian Ogórek
Sebastian Ogórek
|
aktualizacja

Bursztyn w Polsce pochodzi głównie z przemytu lub nielegalnego wydobycia

- Na Bałtyku mamy jedną koncesję na wydobycie bursztynu, to jest ok. 200-300 kg rocznie. A na rynku jest od 10 do kilkunastu ton bursztynu rocznie. Oficjalnie importu nie ma. (...) To jest albo przemyt albo nielegalne wydobycie bardzo niszczące złoża i środowisko - mówił w programie "Money. To się liczy" prof. Mariusz Orion Jędrysek, główny geolog kraju.

KOMENTARZE
(15)
Fred Flinston...
4 lata temu
Warto było przeczytać.Do tej pory byłem przekonany,że bursztyn pochodzi z dewonu.
Olek
4 lata temu
Przykro mi że takie rzeczy dzieją się w naszym kraju. Lecz wiem, że są jeszcze uczciwi ludzie, którzy walczą o legalne wydobycie, oglądam czasami taki dokument na History. Jednak jest to nasza Polska duma, którą sami niszczymy
Olek
4 lata temu
Przykro mi, że tak się dzieje w naszym kraju. Lecz wiem, że są jeszcze uczciwi ludzie, oglądam czasami taki dokument na kanale History, i widzę że większość ludzi jednak nie traci honoru i pozyskuje bursztyn legalnie :)
Krystyna
4 lata temu
Jestem za legalnym wydobywaniem bursztynu! Po obejrzeniu kilku dokumentów o nielegalnym wydobyciu i programie na kanale History przekonałam się o tym na 100%
aaa
4 lata temu
Denerwuja mnie tak zrealizowane programy. Redaktor zaprasza goscia do programu, zadaje mu pytania, nie da dokonczyc odpowiedzi, wcina sie, zadaje nastepne pytania, a na koniec mowi, ze juz nie ma czasu i trzeba konczyc. Zatem, panie regaktorze, jak pan nie ma czasu z rozmowe, to niech pan zadaje swoje pytania przez tweeter. 280 znaczkow na tweeterze powinno w zupelnosci panu wystarczyc.