Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Sebastian Ogórek
Sebastian Ogórek
|
aktualizacja

Były minister rolnictwa o aferze mięsnej. "Nie ma co się dziwić"

- Jeśli nie ma kontroli, nieuczciwości jest więcej. W inspekcji weterynaryjnej w kraju jest nieobsadzonych ponad 700 etatów. Jeśli ci ludzie zarabiają na poziomie 2500-3000 zł jak nauczyciele, to trudno się dziwić, że swoich obowiązków nie wykonują rzetelnie - mówił w "Money. To się liczy" Marek Sawicki, były minister rolnictwa. - Inspekcja weterynaryjna powinna być włączona do jednej inspekcji bezpieczeństwa żywności - dodał gość programu.

KOMENTARZE
(10)
zxcvbgfdsa
5 lata temu
Gdyby głupota miała skrzydła to by fruwał. Przy każdym wypada postawić policjanta panie Sawicki. A co pan H2O mówił, że zlikwiduje PIH bo jest niepotrzebny. Ten pan był przedstawicielem jakiej partii?????
alik
5 lata temu
Zapomniał wół jak cielęciem był. Pan Sawicki w ogóle nie powinien się wypowiadać na temat rolnictwa i nadzoru nad produkcją rolną. Teraz jest taki wygadany i elokwentny, a niech przypomni wszystkim jak sam będąc "minrolem" intensywnie zwalczał nadzór weterynaryjny i spłaszczał wszystkie wymogi jak chociażby świadectwa zdrowia dla bydła, bo rolnicy tupali gumiakami. Teraz mamy pokłosie tragicznych decyzji w przeszłości, a wcale lepiej nie będzie, bo każdy następny "minrol" to niebywały specjalista.
klimek
5 lata temu
Sawicki był ministrem rolnictwa i zwierzchnikiem weterynarii. Taki minister jest zakładnikiem producentów żywności , inspekcję weterynaryjną ma gdzieś.
Mat
5 lata temu
Nauczycieli już teraz brakuje. Pracuję w jednej ze szkół jako informatyk (ale jako admin, ni nauczyciel). Wpadłem ostatnio do kolegi, który zajmuje się tym samym do jego szkoły. Jakie było moje zdziwienie, gdy zapytali się w niej czy nie chciałbym... zostać nauczycielem w technikum informatycznym. I to nie stanowi przeszkody, że sam jako informatyk skończyłem takie technikum i nie mam wykształcenia pedagogicznego. Zatrudnienie jako specjalista ze stawką nauczyciela dyplomowanego i jazda. Ten system wali się jak służba zdrowia.
Wieśniak
5 lata temu
Niestety nie mogą tak dorobić jak poseł Sawicki-1mln. złotych na reklamie kilka lat temu.