Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Ceny ropy naftowej. OPEC układa się z Rosją. Wydobycie ma szansę zostać zmniejszone

24
Podziel się

Epidemia koronawirusa i konflikt między Rosją a Arabią Saudyjską doprowadziły do drastycznych spadków cen ropy na światowych rynkach. Wspólne działania OPEC+ (Kratel plus Rosja) mają na celu podniesienie wartości baryłki tego surowca.

OPEC+ może zmniejszyć produkcję ropy, aby wzmocnić jej notowania.
OPEC+ może zmniejszyć produkcję ropy, aby wzmocnić jej notowania. (WP.PL)
bEpSaiol

Miesiąc po załamaniu notowań na światowych rynkach ropy OPEC i Rosja mają szansę dojść do porozumienia. Kartel i Rosja mogą obniżyć wydobycie ropy naftowej od maja o 10 mln baryłek dziennie, a inne kraje o 5 mln baryłek - podaje Polska Agencja Prasowa za stacją Radio-Canada. Cięcia nie mają dotyczą Kanady.

To efekt czwartkowych rozmów na szczycie. W piątek ma odbyć się telekonferencja ministrów ds. energii krajów grupy G20. Rozmowy będą dotyczyć dostaw i cen ropy naftowej. Po nim możemy oczekiwać oficjalnego stanowiska.

bEpSaion
Zobacz także: Zobacz również: Koronawirus godzi w biznesy. Miliony w zamian za udziały?

Ograniczenia w wydobyciu surowca mogą doprowadzić do podniesienia cen ropy. Ta mocno straciła na wartości, kiedy na początku marca najwięksi jej producenci nie doszli do porozumienia. Ceny osiągnęły minima na poziomie sprzed 4 lat.

bEpSaiot

Przypomnijmy, OPEC+ obradował nad dalszym utrzymaniem reżimu produkcji. Rosja nie zgodziła się wówczas dokonać dalszych cięć wydobycia surowca, co proponował kartel w celu ustabilizowania rynków ropy naftowej dotkniętych obawami o globalne rozprzestrzenianie się koronawirusa.

W efekcie Arabia Saudyjska, jeden z największych producentów, wypowiedziała Rosji wojnę cenową. Obniżyła ceny i zapowiedziała radykalny wzrost produkcji w kwietniu. Na reakcję rynków nie trzeba było czekać.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bEpSaiou

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem
bEpSaioO
KOMENTARZE
(24)
Janek
rok temu
Czy się tam dogadają czy nie to nie ma większego znaczenia, na ropę popytu nie ma i nie będzie w najbliższym czasie, a jak wzrośnie te 10 dol to jaka to różnica i kogo to uratuje.. Tam budżety są tak poukładane że musialo by być conajmniej po 40 dół. Gospodarka stoi przy 25 to co dopiero po 40 nikogo nie będzie stać po tyle i popyt całkiem się zalamie
Azjata
rok temu
czy ten artykuł "pisać " Chińczyk" !??
kryzyselit
rok temu
Ropa przez dwa lata po 10$ za baryłkę (URALS)) może wtedy moskale oddadzą wrak? Za 10$!
bEpSaioP
kryzyselit
rok temu
Ale "bzdury" piszecie, kto Wam dyktuje te artykuły? Rosja nie chciała się zgodzić i wyszła z OPEC+ z wielkim "hasłem zniszczenia USA" przez obniżenie cen (co było wg plotek "dogadane z Niemcami i ..." w "rewanżu za sankcje Nord Tream 2). Co z tego wyszło, katastrofa w Rosji... Kto wierzy "moskalom"?, chyba tylko dziennikarze wp ... to tak jak z malezyjskim MH17 i katastrofą smoleńską...
hhg
rok temu
OPEC nie porozumiał się z Meksykiem. Umowa zawieszona
...
Następna strona