Notowania

gospodarka
19.03.2019 20:19

Chrzanowski, Wojciechowska i Sukiennik na liście odznaczonych "Za zasługi dla bankowości Rzeczypospolitej Polskiej"

Wśród odznaczonych są m.in. były szef KNF, któremu prokuratura postawiła zarzuty korupcyjne, oraz zarabiająca prawie 50 tys. złotych miesięcznie dyrektor departamentu w Narodowym Banku Polskim.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Marek Chrzanowski

- Dostałem właśnie wykaz osób, które dostały od prezesa NBP odznakę honorową "Za zasługi dla bankowości Rzeczypospolitej Polskiej" w latach 2015-2018. No nie zgadniecie kto się tak zasłużył bankowości - pisze na Twitterze Godusławski, po czym dodaje:

- Chociaż to może nie są najciekawsze nazwiska, bo lista jest długa, ale ostatnio w mediach o tych osobach głośno. Tak, znaleźli się na liście Marek Chrzanowski, Kamila Sukiennik, dyrektor gabinetu prezesa i Martyna Wojciechowska, dyrektor komunikacji - czytamy we wpisie.

Niedługo później, na Twitterze pojawiła się pełna lista odznaczonych w latach 2015 - 2018. Odznaczenia w tym czasie przyznawał były prezes NBP - Marek Belka, i obecny - Adam Glapiński.

Wśród odznaczonych znajdują się m.in. były dyrektor ds. komunikacji, były szef gabinetu prezesa NBP, czy byli członkowie Rady Polityki Pieniężnej - Jerzy Hausner i Andrzej Rzońca.

Odznaka honorowa „Za zasługi dla bankowości Rzeczypospolitej Polskiej” to odznaczenie cywilne, przyznawane przez prezesa Narodowego Banku Polskiego od 2003 roku. Otrzymują ją osoby, które "w szczególny sposób przyczyniły się do rozwoju bankowości RP".

Oglądaj też: Skrupulatne kontrole w NBP i KNF

Marek Chrzanowski został aresztowany 27 listopada, po wybuchu afery KNF. Były przewodniczący Komisji miał proponować Leszkowi Czarneckiemu wręczenie korzyści majątkowej w zamian za pomoc w restrukturyzacji jego banków.

Były szef KNF opuścił areszt pod koniec stycznia.

Z kolei o Kamili Sukiennik i Martynie Wojciechowskiej zrobiło się głośno gdy wyszły na jaw zarobki dyrektorów w Narodowym Banku Polskim. Obie panie zarabiają znacznie powyżej średniej na podobnych stanowiskach.

Martyna Wojciechowska, dyrektor Departamentu Komunikacji i Promocji NBP, zarabiała w 2018 roku 49 563 zł brutto miesięcznie. Jest to najwyższa pensja na dyrektorskim stanowisku w NBP. Wyliczenie obejmuje wszystkie dodatki i nagrody.

Kamila Sukiennik, szef Gabinetu Prezesa NBP zarabiała miesięcznie mniej - 42 760 zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: gospodarka, wiadomości, nbp
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
19-03-2019

janie będę komentować -WON z PIS-em

19-03-2019

SylwAle wstyd. Czas na depisację w naszym kraju.

19-03-2019

zepBrawo WYYYYYYYYYY !!!

Rozwiń komentarze (43)