Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Michał Krawiel
|

Podwyżki rachunków za ogrzewanie. To już niemal pewne

169
Podziel się:

Polska staje się powoli synonimem drożyzny. Rząd pracuje nad regulacjami, które spowodują skok cen ogrzewania. To kolejne zapowiadane na 2021 rok podwyżki.

Podwyżki rachunków za ogrzewanie. To już niemal pewne
Ogrzewanie ma podrożeć nawet o 10 proc. (money.pl, Rafał Parczewski)
bECNnJnp

Podwyżki opłat za ciepło niemal pewne. Jak informuje "Dziennik Gazeta Prawna", Ministerstwo Klimatu i Środowiska kończy pracę nad projektem nowelizacji rozporządzenia w sprawie szczegółowych zasad kształtowania i kalkulacji taryf oraz rozliczeń z tytułu zaopatrzenia w ciepło.

Choć nikt nie mówi o konkretnych kwotach, to nieoficjalnie mówi się o podwyżce w skali od 5 do 10 proc. Wszystko też będzie zależeć od konkretnych spółek. W przypadku tych, które produkują energię w oparciu o węgiel, podwyżki najprawdopodobniej będą wyższe.

Regulacje są konieczne ze względu na rosnące ceny uprawnień do emisji CO2. W ciągu ostatnich trzech lat cena wzrosła z 7 do 42 euro za tonę. Wzrost był tak szybki, że ciepłownie nie miały w zasadzie czasu do zmian we wnioskach taryfowych. Z tego powodu ciepłownie (jest ich w Polsce około 400) są w coraz trudniejszej sytuacji finansowej.

bECNnJnr
Zobacz także: Kiedy koniec lockdownu? "Wszyscy jesteśmy zmęczeni". Kostrzewa mówi, co stoi za sukcesem Wielkiej Brytanii

Większość z ciepłowni należy do samorządów.

Rok 2021 zapowiada się na rok podwyżek – od wody po energię elektryczną. Opłaty zabierają coraz większy procent miesięcznych zarobków Polaków.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECNnJnS
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(169)
hiucek
6 dni temu
tak tak podwyżki 13 i14 po 50 z tak nam dorzucają STRASZNA PODWYZKA EMERYTOM
gg56
5 miesięcy temu
dostają 500, niech płacą
roch1
5 miesięcy temu
No przecież Emeryci będą mieli z czego zapłacić. 13 i 14 emerytura pozwoli na zapłatę każdej podwyżki. Ale zobaczymy przy wyborach.
bECNnJnT
koło
5 miesięcy temu
Tak się żyje w złodziejskim państwie pisu.
POTWARZ
5 miesięcy temu
PODWYŻKI DLA PISOWSKICH PREZESÓW SPÓŁEK -SUPER DOBRA ZMIANA,A PODATNICY PÓJDĄ Z TORBAMI ALE CO TAM .CO TO MOŻE TYCH SNOBÓW OBCHODZIĆ. PŁACZ I SŁONO PŁAĆ
...
Następna strona