Trwa ładowanie...
bEqfLTph

Notowania

Przejdź na

Cięcia pensji. "To rodzaj dżentelmeńskiej umowy na trudny czas"

- Jeśli pracodawca umówi się z pracownikami na cięcia pensji i zrobi aneks do umowy, to nie musi w nim wskazywać daty – mówi prof. Monika Gładoch, specjalista prawa pracy, UKSW. – I to się często odbywa na zasadzie dżentelmeńskiej umowy. Teraz jest kryzys, więc umawiamy się na gorsze warunki, jak się sytuacja polepszy – będziemy to nadrabiać. Inna możliwość to porozumienia kryzysowe, które są zawarte w pierwszej wersji tarczy antykryzyzowej. Tam jest zapis, że wymiar czasu można zmniejszać do 20 proc., nie więcej. I wówczas nie jest potrzebna zgoda pracownika, wystarczy zgoda związków zawodowych.

0
0
5
Podziel się
Komentarze (5)
zobacz więcej komentarzy (5)
bEqfLTpt
KOMENTARZE
(5)
śmietanka hah...
rok temu
Tak,tak smietanka MPK chociażby w roku zarobiła 2,6 MLn zł to mało dla nich ,nierobów???? A teraz by chcieli pracownikom którzy tyrają na nich zabrać połowę pensji ?? Wstyd panie Tulibacki ,wielki wstyd!!!!
Bankier
rok temu
Szkoda tylko ze gdy firma zbija kokosy to zyskami dzieli się tylko góra. Nie wierze ze kiedykolwiek zrekompensują te straty pracownikowi. Pracowałam wiele lat w banku i tylko cięli wynagrodzenia, premie tym na dole przy byle okazji.
Interes nadrz...
rok temu
Tylko z czego ja opłacę rachunki, kredyt mieszkaniowy i kupię skromnie żywność? Teraz mam pracować i nie zarabiać? To może ktoś się ze mną umówi po dżentelmeńsku i obniży mi rachunki, ratę kredytu i ceny żywności o 20%, tak żeby się wywiązać ze zobowiązań i nie chodzić głodnym?
bEqfLTpL
znak zapytani...
rok temu
Przed pandemią w Polsce pracowało ok. 2 miliony Ukraińców. Wyjechało niewielu. Znaczna większość dalej w Polsce pracuje. Dlaczego praca w Polsce ma być dla Ukraińców, a dla Polaków już nie? To Polakom w Polsce grozi się bezrobociem i obniżką płac. Cały czas mówi się o wzroście bezrobocia, ale nikt nie mówi o tym, że jest nadmiar rąk do pracy, bo jest m.in. za dużo pracowników z Ukrainy.
Jarek
rok temu
Szkoda, że nie ma cięcia podatków tylko wiecznie tego szarego pracownika trzeba doic