Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. KBB
|
aktualizacja

Czekoladki z niespodzianką. Izraelska inwestycja w Lublinie

6
Podziel się:

Nowy zakład, 85 etatów i suplementy diety pakowane w czekoladowe foremki - to inwestycja izraelsko-polskiej spółki Laboratoria Natury. Produkty z Lublina już dziś trafiają na cały świat.

Czekoladki z niespodzianką. Izraelska inwestycja w Lublinie
Izraelsko-polska firma oficjalnie otworzyła nową fabrykę w Lublinie (Unsplash.com, Sharon McCutcheon)
bEUvBeOJ

Nowa fabryka mieści się na terenie specjalnej strefy ekonomicznej przy ul. Józefa Franczaka "Lalka". Zakład produkcyjny ma 7000 mkw. Do czwartku uruchomiono już wszystkie linie technologiczne w standardzie farmaceutycznym, w tym linię do produkcji suplementów diety w czekoladowych formach.

Pracę przy produkcji suplementów diety znalazło tu 85 osób. Prezes spółki zapowiada, że w najbliższych miesiącach zatrudnienie ma wzrosnąć.

W zakładzie produkowane są m.in. syropy dla dzieci i dorosłych, krople, trany i żelki pektynowe. - To zwieńczenie tysięcy godzin pracy, dziesiątków zaangażowanych w budowę fachowców, firm, instytucji - powiedziała prezes spółki Laboratoria Natury Sylwia Tandejko podczas oficjalnego otwarcia nowego zakładu produkcyjnego w czwartek.

bEUvBeOL
Zobacz także: Zielone warzywa a siła mięśni. Zaskakujące odkrycie naukowców

Zakład przy ul. Józefa Franczaka "Lalka" To już trzecia lokalizacja firmy w Lublinie. Wcześniej Laboratoria Natury zajmowały budynki przy ul. Rapackiego i ul. Zawieprzyckiej. Głównym obszarem działalności były wtedy ziołowe syropy i soki, m.in. z aloesu. Dziesięć lat temu lubelska firma weszła w struktury izraelskiej spółki Maabarot Products Ltd.

- Zamierzamy dalej inwestować - zapowiedział przewodniczący rady nadzorczej Maabarot Arik Schor.

bEUvBeOR

Produkty z Lublina są eksportowane na rynki Unii Europejskiej, Bliskiego Wschodu (w tym do Izraela), na Daleki Wschód, do Stanów Zjednoczonych i Afryki. Oprócz hal produkcyjnych w nowej fabryce znajdują się przestrzenie do prac badawczo-rozwojowych, laboratorium, biura oraz magazyn wysokiego składowania.

Wiceprezes zarządu i dyrektor działu badań i rozwoju Wojciech Furtak powiedział, że cztery lata temu Maabarot i Laboratoria Natury zadecydowały o skoncentrowaniu wysiłków badawczo-rozwojowych na produktach probiotycznych.

- Perspektywy rozwoju tego rynku są bardzo interesujące – przyznał Furtak. Wiceprezes przewiduje, że do 2023 r. rynek produktów probiotycznych na świecie osiągnie obrót na poziomie 8,3 mld dolarów. W samej Polsce w 2019 r. rynek ten miał wartość 100 mln dolarów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUvBePm
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(6)
Goj
3 miesiące temu
Dziękujemy za ich inwestycje.... Nie chcemy.
Tlumaczenie
3 miesiące temu
Tzw: Inwestycja izraelsko-polska: czyli Polska daje grunty, pracowników-niewolników, pomoc publiczną, zwolnienia z podatków, zatrucie środowiska, strefę ekonomiczną, dotacje. Stałe zyski bierze izraelczyk „inwestor”, który raz dał wkład - z którego częściowo otrzymał zwrot. Ile? 50-60%. Bo nawet tego nie chcą ujawnić... I biznes się kręci. Polskie PKB rośnie :) The Economist i polskojęzyczny zarząd jest dumny. Media szaleją propagandą sukcesu.
Stan
3 miesiące temu
"Wykładnia w kwestii Żydów jednego z twórców niepodległości USA, współtwórcy Deklaracji Niepodległości Beniamina Franklina, dokument z 1789 roku nazwany podówczas "proroctwem Franklina".Oto kilka fragmentów: "Istnieje poważne zagrożenie dla USA. Tym zagrożeniem jest Żyd, gdyż w każdym kraju, gdzie osiedlili się Żydzi, doprowadzili do obniżenia poziomu moralności i handlowej uczciwości. Gdyby cywilizowany Świat oddal im dzisiaj z powrotem Palestynę, to natychmiast znaleźliby powód, Żeby tam nie powrócić. Dlaczego? Ponieważ są wampirami, a wampiry nie żyją z innych wampirów. Jeżeli Żydzi nie zostaną wykluczeni z USA (na mocy konstytucji), to w ciągu dwustu lat nasze dzieci będą pracować w polu, aby ich wyżywić, podczas gdy oni będą z zadowoleniem zacierać ręce w swoich bankach. Ostrzegam was, panowie, jeśli nie wykluczycie Żydów na zawsze, wasze dzieci i dzieci waszych dzieci będą was przeklinać w swoich pacierzach. Ideały Żydów nie są ideałami Amerykanów, i chociaż żyją oni wśród nas od pokoleń, ten lampart nie jest w stanie zmienić swojej skóry." -- Benjamin Franklin"
bEUvBePn
pytam
3 miesiące temu
Nie mogła powstać Polska tylko musiała izraelska i to w Lublinie to wiadomo pomału wchodzą. A ile Morawiecki dał im na rozruch?
J.....
3 miesiące temu
Czy w Polsce,są jeszcze jakieś POLSKIE ZAKŁADY???????? Źle mi się kojarzą izraelskie "suplementy" w polskich czekoladkach...