Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. KBB
|
aktualizacja

Czekoladki z niespodzianką. Izraelska inwestycja w Lublinie

5
Podziel się:

Nowy zakład, 85 etatów i suplementy diety pakowane w czekoladowe foremki - to inwestycja izraelsko-polskiej spółki Laboratoria Natury. Produkty z Lublina już dziś trafiają na cały świat.

Czekoladki z niespodzianką. Izraelska inwestycja w Lublinie
Izraelsko-polska firma oficjalnie otworzyła nową fabrykę w Lublinie (Unsplash.com, Sharon McCutcheon)

Nowa fabryka mieści się na terenie specjalnej strefy ekonomicznej przy ul. Józefa Franczaka "Lalka". Zakład produkcyjny ma 7000 mkw. Do czwartku uruchomiono już wszystkie linie technologiczne w standardzie farmaceutycznym, w tym linię do produkcji suplementów diety w czekoladowych formach.

Pracę przy produkcji suplementów diety znalazło tu 85 osób. Prezes spółki zapowiada, że w najbliższych miesiącach zatrudnienie ma wzrosnąć.

W zakładzie produkowane są m.in. syropy dla dzieci i dorosłych, krople, trany i żelki pektynowe. - To zwieńczenie tysięcy godzin pracy, dziesiątków zaangażowanych w budowę fachowców, firm, instytucji - powiedziała prezes spółki Laboratoria Natury Sylwia Tandejko podczas oficjalnego otwarcia nowego zakładu produkcyjnego w czwartek.

Zobacz także: Zielone warzywa a siła mięśni. Zaskakujące odkrycie naukowców

Zakład przy ul. Józefa Franczaka "Lalka" To już trzecia lokalizacja firmy w Lublinie. Wcześniej Laboratoria Natury zajmowały budynki przy ul. Rapackiego i ul. Zawieprzyckiej. Głównym obszarem działalności były wtedy ziołowe syropy i soki, m.in. z aloesu. Dziesięć lat temu lubelska firma weszła w struktury izraelskiej spółki Maabarot Products Ltd.

- Zamierzamy dalej inwestować - zapowiedział przewodniczący rady nadzorczej Maabarot Arik Schor.

Produkty z Lublina są eksportowane na rynki Unii Europejskiej, Bliskiego Wschodu (w tym do Izraela), na Daleki Wschód, do Stanów Zjednoczonych i Afryki. Oprócz hal produkcyjnych w nowej fabryce znajdują się przestrzenie do prac badawczo-rozwojowych, laboratorium, biura oraz magazyn wysokiego składowania.

Wiceprezes zarządu i dyrektor działu badań i rozwoju Wojciech Furtak powiedział, że cztery lata temu Maabarot i Laboratoria Natury zadecydowały o skoncentrowaniu wysiłków badawczo-rozwojowych na produktach probiotycznych.

- Perspektywy rozwoju tego rynku są bardzo interesujące – przyznał Furtak. Wiceprezes przewiduje, że do 2023 r. rynek produktów probiotycznych na świecie osiągnie obrót na poziomie 8,3 mld dolarów. W samej Polsce w 2019 r. rynek ten miał wartość 100 mln dolarów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(5)
Goj
3 lata temu
Dziękujemy za ich inwestycje.... Nie chcemy.
Stan
3 lata temu
"Wykładnia w kwestii Żydów jednego z twórców niepodległości USA, współtwórcy Deklaracji Niepodległości Beniamina Franklina, dokument z 1789 roku nazwany podówczas "proroctwem Franklina".Oto kilka fragmentów: "Istnieje poważne zagrożenie dla USA. Tym zagrożeniem jest Żyd, gdyż w każdym kraju, gdzie osiedlili się Żydzi, doprowadzili do obniżenia poziomu moralności i handlowej uczciwości. Gdyby cywilizowany Świat oddal im dzisiaj z powrotem Palestynę, to natychmiast znaleźliby powód, Żeby tam nie powrócić. Dlaczego? Ponieważ są wampirami, a wampiry nie żyją z innych wampirów. Jeżeli Żydzi nie zostaną wykluczeni z USA (na mocy konstytucji), to w ciągu dwustu lat nasze dzieci będą pracować w polu, aby ich wyżywić, podczas gdy oni będą z zadowoleniem zacierać ręce w swoich bankach. Ostrzegam was, panowie, jeśli nie wykluczycie Żydów na zawsze, wasze dzieci i dzieci waszych dzieci będą was przeklinać w swoich pacierzach. Ideały Żydów nie są ideałami Amerykanów, i chociaż żyją oni wśród nas od pokoleń, ten lampart nie jest w stanie zmienić swojej skóry." -- Benjamin Franklin"
pytam
3 lata temu
Nie mogła powstać Polska tylko musiała izraelska i to w Lublinie to wiadomo pomału wchodzą. A ile Morawiecki dał im na rozruch?
J.....
3 lata temu
Czy w Polsce,są jeszcze jakieś POLSKIE ZAKŁADY???????? Źle mi się kojarzą izraelskie "suplementy" w polskich czekoladkach...
gosc
3 lata temu
brawo GETSA SMIERCIONOSNE SMAKOLYKI daka wam polin skutki. ROCEFRER SZAMPAN OTWIERA.