Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Artykuł Sponsorowany
|
aktualizacja
Artykuł sponsorowany

Daj się polubić kandydatom, czyli profil pracodawcy bez tajemnic

Podziel się:

Dlaczego aktywne prowadzenie kont firmowych w social mediach gwarantuje lepszy spływ kandydatów? Dzisiaj każdy funkcjonuje online, kandydaci szukają w sieci pracy i chętnie czytają opinie o danej firmie, dlatego warto dbać o swój profil pracodawcy w internecie

Daj się polubić kandydatom, czyli profil pracodawcy bez tajemnic
(materiały partnera)

Kandydat, podobnie jak rekruter, chce wiedzieć, z kim ma do czynienia. Aktywne prowadzenie firmowych mediów społecznościowych pomaga w dotarciu do osób, które pasują do danej organizacji. Jak przekonać do siebie potencjalnych kandydatów? Z pomocą przychodzi skuteczny profil pracodawcy

Pracodawca w social media

W świecie pełnym technologii social media stały się nieodłączną częścią życia zarówno prywatnego jak i zawodowego. Dzisiejszy biznes musi funckjonować online, a firmy, które nie dbają o swój wizerunek w sieci, tracą zarówno potencjalnych klientów, jak i kandydatów do zatrudnienia. Jak przekonać do siebie tych, których chcemy pozyskać do organizacji? Dobrze prowadzony profil pracodawcy, na którym dzielimy się sukcesami, wyznawanymi w firmie wartościami czy kulisami codziennej pracy w zespole, daje kandydatowi pogląd na organizację, dzięki czemu może łatwiej podjąć decyzję odnośnie aplikacji na proponowane stanowisko.

W nowoczesnej rekrutacji stawiamy na autentyczność. Prowadząc profil pracodawcy w mediach społecznościowych, warto kierować się prawdziwymi wartościami, opisywać rzeczywiste benefity, pokazywać realne sukcesy. Nie bójmy się publikować autorskich zdjęć z biura, wyjazdów, czy dnia codziennego. To zdecydowanie lepsze niż sztuczni pracownicy ze zdjęć pochodzących z banku fotografii. W końcu w biznesie podobnie jak w życiu prawda zawsze jest w cenie, a kłamstwo ma krótkie nogi, zwłaszcza w rekrutacji – zauważa Adam Piwek, ekspert marki pracodawcy w HRlink i Goldenline.

Profil pracodawcy wizytówką firmy w sieci

Chcesz zatrudniać najlepszych? Zadbaj o swój wizerunek w sieci i stwórz profesjonalny profil pracodawcy. Na Goldenline oprócz publikowania ofert pracy i docierania do kandydatów, którzy idealnie pasują na dane stanowisko, możesz w łatwy sposób przedstawić codzienne kulisy pracy w organizacji, dodawać zdjęcia, dzielić się sukcesami czy przedstawić poszczególne etapy procesu rekrutacyjnego. Brzmi ciekawie? Umów się na bezpłatne konsultacje z doradcą i sprawdź możliwości oferowane przez lidera we wsparciu pracodawców w procesach rekrutacyjnych.

Ponadto na goldenlinowym profilu zatrudnieni w firmie pracownicy mogą podzielić się opinią dotyczącą pracy w organizacji i ocenić warunki, szanse rozwoju czy oferowane w firmie wynagrodzenie. Dzięki temu potencjalny kandydat w jednym miejscu znajdzie najważniejsze informacje na temat firmy i zdecyduje, czy warto tam aplikować.

Przekonaj do siebie kandydata

Nikt nie chce pracować w organizacji, na którą narzekają jej obecni pracownicy. Co więcej, jeżeli w internecie trudno znaleźć informacje o firmie, która prowadzi rekrutacje, to wielu kandydatów rezygnuje z wysłania tam swoich dokumentów rekrutacyjnych. W dzisiejszych czasach aktywność w mediach społecznościowych to coś więcej niż publikowanie wpisów dotyczących funkcjonowania firmy.

Dzisiaj w mediach społecznościowych możemy budować wizerunek pracodawcy i przedstawić organizację nie tylko w aspekcie biznesowym, ale przede wszystkim ludzkim. Nawiązywanie kontaktu z klientami oraz kandydatami do pracy nigdy nie było łatwiejsze, a przedstawienie wewnętrznego funkcjonowania firmy dzięki mediom społecznościowym, to skuteczny sposób na przekonanie potencjalnych kandydatów do udziału w prowadzonych procesach rekrutacyjnych - podsumowuje Adam Piwek.

Artykuł sponsorowany
praca
rekrutacja
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl