Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. KKG
|

Decyzja TSUE ws. kopalni Turów. PGE: "To droga do dzikiej transformacji energetycznej"

315
Podziel się:

"Decyzja TSUE to droga do dzikiej transformacji energetycznej. Unijny zielony ład na naszych oczach ponosi porażkę" - takie oświadczenie w reakcji na postanowienie TSUE opublikowano na oficjalnym koncie PGE Polska Grupa Energetyczna na Twitterze. W piątek unijny trybunał nakazał Polsce natychmiastowe wstrzymanie wydobycia w kopalni Turów do czasu merytorycznego rozstrzygnięcia.

Decyzja TSUE ws. kopalni Turów. PGE: "To droga do dzikiej transformacji energetycznej"
(Wikimedia Commons, Werni1 CC-BY-SA-4.0)

"Decyzja TSUE to droga do dzikiej transformacji energetycznej. Unijny zielony ład na naszych oczach ponosi porażkę" – głosi wpis PGE Polskiej Grupy Energetycznej na Twitterze.

"Tymczasowe wstrzymanie wydobycia, to jest do czasu wydania wyroku. Jak długo? Rok? Półtora? Nie nakazał zamknięcia? To czym ma się kopalnia zajmować? Co z górnikami? Ideologia przesłania myślenie. Po prostu" - tak wiceszef MSZ Piotr Wawrzyk odniósł się w piątek do decyzji TSUE w sprawie kopalni Turów.

Zobacz także: Likwidacja kopalń. "To się po prostu nie opłaca"

Minister środowiska Czech Richard Brabec pod koniec lutego zapewniał, że złożony do TSUE pozew niezbędny dla ochrony czeskich obywateli, ponieważ Polska nie spełniła postulatów Pragi dotyczących ochrony środowiska. Brabec podkreślił, że rozmowy z Polską będą kontynuowane, ale Czechy traktują obecne wydobycie w Turowie jako nielegalne.

Kopalnia i elektrownia Turów należą do spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, będącej częścią PGE Polskiej Grupy Energetycznej. W 2020 r. polski minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka przedłużył koncesję na wydobywanie w Turowie węgla brunatnego na kolejne sześć lat, do 2026 r.

Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(315)
Zagłoba
12 miesięcy temu
Co jest grane czy my Polacy to jacys tredowaci w tej UE nie rozumiem=Czesi i Niemcy rozbudowywuja swoje kopalnie a Polsce kaza zamykac=Ja podejrzewam Hitlerowskie traktowanie Polski jak kiedyz przez Niemcy=A gdzie złodzieje nasze odskodowanie za zniszczony kraj i wymordowany naród=Ludzkość popełniła wielki błąd pozostawiając was przy życiu=Znowu zaczynacie mieszac jak w 1939 roku= a co gorsze fałszywcy udaja przyjaciół Polski =zreszta niemcy przez wieki tacy byli i nic sie obecnie nie zmienili ??
fejk?
12 miesięcy temu
OK, ale zmieńcie ten nieprawdziwy tytuł. TSUE niczego nie zamyka, bo nie może.
*****PO
12 miesięcy temu
czas na PolExit, damy sobie radę bez parszywego ojro. okradali nas rosjanie i jakoś przeżyliśmy, teraz też przeżyjemy
ja myslę
12 miesięcy temu
że pewna polska posłanka z PE jest w stanie w zamian zapewnić prąd z gniazdka i decyzję o zamknięciu Turowa uznać za słuszną
3man
12 miesięcy temu
To może niech POLSKA skarży Czechy o to zanieczyszczone powietrze które do nas napływa przez Bramę Morawską i w innych miejscach. Wody też czystej od nich nie widzimy. A UE niech natychmiast zamknie wszystkie inne fabryki w zachodniej Europie, które truły i trują.
...
Następna strona