Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Paweł Orlikowski
Paweł Orlikowski
|

Dom do 70 mkw. bez pozwolenia. Minister Soboń zapewnia: Tylko budowa na własny użytek

Polacy wkrótce będą mogli stawiać domy do 70 mkw. bez pozwolenia i zbędnych formalności. - Dwa miesiące od podpisu prezydenta do wejścia w życie ustawy, więc za chwilę będzie obowiązywać, bo to był koniec października, gdy prezydent ją podpisał - powiedział w "Money. To się liczy" Artur Soboń wiceminister rozwoju i technologii. Był pytany, czy nowe prawo jest odpowiednio zabezpieczone, by nie powstawały wielkie osiedla małych domków, stawiane przez deweloperów. - Jest jeden warunek zastosowania tego uproszczonego trybu i budowy domu, co wymaga jedynie zgłoszenia. Tym jednym warunkiem jest budowa na własny użytek - zapewnił minister Soboń.

62
Podziel się:
KOMENTARZE
(62)
Dare
2 lata temu
To jest masakra, albo przynajmniej – będzie masakra. Ja osobiście uważam budowę domu za szalenie skomplikowany i złożony proces, a coś o tym wiem, bo pracowałem jako kierownik wielu budów. Generalnie, teraz sam się buduję, ale postawiłem na dewelopera i os. Wilgi Park – wolę mieć świety spokój z doświadczonym, dużym deweloperem…
Justyna
2 lata temu
Teraz budowa domu jest bardzo kosztowna. Na szczęście my już jesteśmy na końcówce urządzania i lada moment się wprowadzamy :) Teściowa kupiła mi nawet irobota do nowego domu, sama ma i jest zachwycona. No cóż wypróbujemy te cudo :)
Yoolca
2 lata temu
Jak domy tylko można budować na własny użytek, to znaczy że będą one później niesprzedawalne.
panp
2 lata temu
banialuki - powstaną całe osiedla bieda domków na peryferiach, bez podpisanych umów śmieciowych i okoliczne lasy zaroją sie od plastiku, słoików po dżemie i innego gruzu, bo " państwo letnicy się pobudowali"; ciekawe kto będzie sprawdzał czy wynajmują?
developer
2 lata temu
Wystarczy że developer sprzeda nowemu nabywcy działkę wraz z umową na budowę domu "na własny użytek", gdzie kierownikiem budowy będzie już nowy właściciel. Przecież to jest tak proste do obejścia że głowa mała. Czyli nie kupujesz domu, ale działkę, ale dom musi być na niej postawiony przez developera.
...
Następna strona