Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Przemysław Ciszak
|
aktualizacja

Dyskryminacja kosztowała 50 tys. zł. Nosiciel wirusa HIV wygrał z pracodawcą

4
Podziel się:

30-letni mężczyzna został zwolniony z pracy krótko po tym, jak jego pracodawca dowiedział się, że jest, że jest nosicielem HIV. Wygrał przed sądem. Zasądzone zadośćuczynienie jest jedną z najwyższych kwot w tego typu sprawach.

Zasądzone zadośćuczynienie jedną z najwyższych kwot.
Zasądzone zadośćuczynienie jedną z najwyższych kwot. (East News)

Wyrok jest już prawomocny – zaznacza TOK FM, który opisał sprawę. Sąd nie dał wiary argumentom pracodawcy, który utrzymywał, że mężczyzna został zwolniony, ponieważ źle pracował.

Po ponad roku od wniesienia pozwu sąd stwierdził dyskryminację pracownika ze względu na stan jego zdrowia i nakazał wypłatę 50 tys. zł zadośćuczynienia za doznane krzywdy. Jak podkreśla TOK FM, to jedna z najwyższych kwot zasądzonych przy tego typu sprawach.

Zobacz także: Obejrzyj: Biskup Tadeusz Pieronek: Kościół powinien zająć się tym do czego został stworzony

Kłopoty mężczyzny zaczęły się od błędnie wypełnionego zwolnienia lekarskiego, na którym znalazł się kod choroby. Niedługo po tym, jak druk trafił do kadr, dostał telefon z pracy, że dokument jest źle wypleniony i wymaga poprawy. Po powrocie ze zwolnienia do pracy nie minął tydzień, a umowa została z nim rozwiązana. Namówiony przez znajomą lekarkę sprawę skierował do sądu.

W Polsce z roku na rok przybywa spraw związanych z dyskryminacją pracowników ze względu na stan ich zdrowia - informuje cytowane w TOK FM Polskie Towarzystwo Prawa Antydyskryminacyjnego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(4)
Pio
4 lata temu
Tak kościół został stworzony ale przez szatana diabła i nie ma w nim Prawdy Amen
Zdrowy
4 lata temu
NA HIV JUZ SIE NIE UMIERA. DOSTĘPNE SĄ LEKI ANTYRETROWIRUSOWE, KTÓRE NIE POZWALAJĄ SIĘ KOPIOWAĆ I NAMNAŻAĆ WIRUSOWI. BAWMY SIĘ BEZ GUM.
Olaf
4 lata temu
Z punktu widzenia państwa (ZUSu) to pracownik idealny: zarabia, płaci podatki a emerytury najprawdopodobniej nie dożyje. Jakby siedział na rencie kasa płynęła by tylko w drugą stronę.
koll
4 lata temu
I dobrze nikogo nie powinno obchodzić na co chorujemy, wirusem HIV nie można zakazić drugiej osoby poprzez zwykłe kontakty w życiu codziennym