Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Tomasz Sąsiada
|
aktualizacja

e-PIT już poprawiony. Ministerstwo Finansów wprowadziło dodatkowe zabezpieczenie

84
Podziel się:

Po burzy wokół luki przy logowaniu do systemu e-PIT resort Teresy Czerwińskiej naprawił niedopatrzenie. Pracodawca nie będzie mógł już podejrzeć naszego zeznania.

Resort Teresy Czerwińskiej uszczelnia e-PIT
Resort Teresy Czerwińskiej uszczelnia e-PIT (East News, JACEK DOMINSKI/REPORTER)

Wejście w życie e-PIT-ów to prawdziwa rewolucja, bo skarbówka sama rozliczy za nas zezanie. Jeśli chcemy, możemy podejrzeć swój PIT na ministerialnej stronie za pomocą kilku danych autoryzacyjnych.

Jak się jednak szybko okazało, poziom zabezpieczenia naszego konta pozostawiał wiele do życzenia. Wystarczyło znać czyjś PESEL albo NIP i datę urodzenia, łączny przychód za 2017 rok oraz jedną z kwot przychodu za 2018 rok, np. z PIT-11, by uzyskać dostęp do szczegółowych danych zawartych w przygotowanym przez skarbówkę rozliczeniu. A takimi danymi dysponuje np. nasz pracodawca.

I oto w czwartek ministerstwo ogłosiło: żeby zobaczyć swój PIT, trzeba będzie - oprócz dotychczasowych danych - podać także kwotę nadpłaty lub kwoty podatku do zapłaty z PIT-u za poprzedni rok.

Dodatkowo, w najbliższych dniach usługa Twój e-PIT zostanie rozszerzona o historię logowania, która pozwoli użytkownikowi zobaczyć wszystkie próby wejścia do systemu. Informacje będą zawierać m.in. dokładne daty i czas oraz sposób i miejsce (region, miasto), z którego nastąpiło logowanie.

Ponadto podatnicy będą mieć również możliwość wskazania profilu zaufanego jako wyłącznego sposobu dostępu do usługi.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(84)
abc
5 lata temu
Gdyby to nie była skarbówka to już by była afera na całą Polskę za naruszenie ustawy o ochronie danych osobowych. Które miało miejsce.
Podatnik
5 lata temu
Nie można było tak od początku... A tak poufne dane podatkowe kilkunastu milionów ludzi mogły dostać się w nieuprawnione ręce narażając ich na złośliwe reperkusje że strony pracodawcy. To się nazywa dobra zmiana....
smyk
5 lata temu
A Pani min. mówiła że bardzo dobre a tu poprawki i jak tu wierzyć rzadzącym?
annas
5 lata temu
To jeszcze nic, kazdy EPit ma błędy. Najpierw trzeba sobie wyliczyc, a pozniej sprawdzic. Kiedys to skarbowka mnie sprawdzala, teraz ja musze sprawdzic skarbowke-tylko, ze ja robie to charytatywnie.
Xxx
5 lata temu
Skąd mam niby wiedzieć jakie miałem przychody w 2017 i jakie nadpłaty?Może trzeba jeszcze podać ile razy na tacę nie dałem? Wymyślili coś z czego i tak nie da się korzystać,a potem za błędy i tak odpowie podatnik.
...
Następna strona