Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Fundusz strajkowy zamrożony? Nauczyciele na razie nie dostaną pieniędzy

92
Podziel się

Wypłaty rekompensat dla nauczycieli, którzy wzięli udział w strajku, zostały zatrzymane. Taką decyzję podjął społeczny komitet strajkowy, który jest odpowiedzialny za rozliczenie zbiórki.

Na koncie komitetu strajkowego jest blisko 8 milionów złotych
Na koncie komitetu strajkowego jest blisko 8 milionów złotych (East News)
bDXWHFlx

Fundusz strajkowy powstał w jednym celu: aby zapewnić pieniądze dla nauczycieli, którzy nie należą do ZNP, a wzięli udział wstrajku. Niezrzeszonym pracownikom oświaty wynagrodzenie za czas protestu się nie należy.

Dlaczego wstrzymano wypłaty? ZNP twierdzi, że czeka na jednoznaczną informację samorządów. Związek rozmawia z władzami, by pensje jednak zostały wypłacone – podaje portal rmf24.pl.

Ponadto komitet chce ustalić zasady wypłat pieniędzy potrzebującym. Na razie ustalono kryteria wypłaty zapomóg w wysokości maksymalnie 500 zł.

bDXWHFlz

Obejrzyj: Pomysł na Biznes: mini-domy w Polsce

- Zasady są następujące: obniżona przez strajk pensja i uczestnictwo w proteście przez przynajmniej 5 dni – tłumaczy Krystyna Starczewska, przewodnicząca komitetu.

Kolejnym kryterium jest "trudna sytuacja materialna" osoby ubiegającej się o pomoc finansową. Jeśli nauczyciel chce otrzymać jednorazową pomoc z funduszu strajkowego, będzie musiał zgłosić się do komitetu strajkowego we własnej szkole.

bDXWHFlF

Na koncie komitetu jest blisko 8 milionów złotych. Wypłaty będą możliwe dla ponad 15 tys. osób. Zbiórka środków dalej trwa.

- Zamiast na kwiaty na koniec roku warto wpłacić na fundusz dla strajkujących -zaapelowała przewodnicząca komitetu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDXWHFma
KOMENTARZE
(92)
OnZdalekiegoK...
2 lata temu
Jak był strajk to pisałem że pieniądze z funduszu strajkowego nie pojdą do nauczycieli :) Miałem rację :)
Ola
2 lata temu
Uprzejmie informuję, że jestem nauczycielem i też wypełniłam wniosek urlopowy na 2 maja. Przestańcie Państwo mnożyć mity!
Jan
2 lata temu
Jedno jest pewne- nikt z nauczycieli tych pieniędzy już nie zobaczy...sprawa ucichnoe a pieniądze w komitecie się rozpłyną. Zlodzieje
bDXWHFmb
znerwicowana
2 lata temu
przeciez strajkujacy wiedzieli jakie sa zasady straju,ale negociowali o wyplatach za strajk przed strajkiem,tak robili mtez w poprzednimstrajku pieniadze dostali w formie nagrody,teraz tez dostana,i znowu obsluga strajkujaca zostala wyrolowana jak zawsze,to jest bardzo przykre i po co te klamstwa,a moze dac podwyzke pracownikom obslugowym oswiaty,o ktorych przez przypadek zapomniano
Ja
2 lata temu
Super nie wiem kto głupszy ten co wpłacał na ten fundusz czy nauczyciel co wierzył że mu z niego pieniądze wypłatą chyba jednak nauczyciel a ponoć taki wykształcony a dał się opozycji zmanewrowac jak osioł
...
Następna strona