Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
gospodarka
13.10.2020 18:16

Great Place to Work 2020. Oto najlepsi pracodawcy na świecie

Po raz drugi z rzędu w rankingu na najlepsze miejsce do pracy wygrywa amerykańska spółka technologiczna Cisco. W czołówce są też firmy znacznie lepiej znane w Polsce. Przykład? DHL Express.

Podziel się
Dodaj komentarz
(pixabay.com)
Oto najlepsze miejsca do pracy na świecie

Great Place to Work to amerykańska firma analityczno-doradcza, która oferuje rozwiązania dotyczące rynku pracy i zarządzania zasobami ludzkimi. Co roku przygotowuje również ranking najlepszych pracodawców na całym świecie.

Jak to działa? Pracownicy firmy wysyłają do ponad 10 tys. firm na całym świecie ankiety, które wypełniają zatrudnieni w nich ludzie. W tym roku wróciło ponad 3,3 mln kwestionariuszy.

Kto wygrał? Po raz drugi z rzędu na czele rankingu znalazła się amerykańska spółka technologiczna Cisco. Tuż za nią uplasował się znany w Polsce gigant branży transportowej - DHL Express. Podium uzupełniła sieć hoteli i restauracji Hilton.

Ozusowanie umów cywilnoprawnych. Ekspert zaskakuje

Oto pełna lista najlepszych miejsc do pracy na świecie:

1. Cisco
2. DHL Express
3. Hilton
4. Salesforce
5. Stryker Corporation
6. Mars, Inc.
7. The Addecco Group
8. Mercado Libre
9. SAS Institute
10. EY
11. Intuit Inc.
12. SAP SE
13. Adobe
14. Admiral Group plc
15. AbbVie
16. Daimler Mobility AG
17. Dell Technologies
18. Cadence
19. Marriott International Inc
20. Volvo Group
21. Roche
22. Deloitte
23. Santander
24. Natura
25. Scotia Bank

W podziale na kraje niezmiennie najliczniejszą reprezentację firm na Liście ma Wielka Brytania (20 spółek). Na dalszych pozycjach uplasowały się: Brazylia (19), Kanada (15) oraz USA i Chiny (po 14 spółek). Polska zachowuje od kilku lat stabilną pozycję w połowie stawki.

Młodzi ludzie często zaczynają pracę na umowach cywilnoprawnych. W wielu przypadkach nie udaje im się w ciągu 3 lat przejść na etat
Trzy lata i na bruk. Tak wygląda praca na umowie śmieciowej

W tym roku Polskę na światowej liście reprezentuje 7 spółek: Cisco (pierwsze miejsce w rankingu), The Adecco Group (7. miejsce), SAS Institute (9. miejsce), EY (10. miejsce), Daimler Mobility (16. miejsce – w Polsce jako Mercedes-Benz Financial Services), Dell Technologies (17. miejsce) oraz Volvo Group (20. miejsce – w Polsce jako VFS Usługi Finansowe).

W ujęciu branżowym najliczniejszą grupą pozostają firmy technologiczne (32 proc.), firmy z sektora finansowego (16 proc.) oraz firmy produkcyjne i świadczące usługi profesjonalne (po 12 proc.).

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: gospodarka, praca, kariera, pracodawcy, najlepsi pracodawcy
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
14-10-2020

HahahahahahaSantander? Ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha

15-10-2020

ArtCholera znowu mojego warsztatu nie ma na liście a tak się starałem

15-10-2020

bbbbChciałbym poznać pytania tej ankiety.

Rozwiń komentarze (6)