Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Jakub Ceglarz
|
aktualizacja

Great Place to Work 2020. Oto najlepsi pracodawcy na świecie

6
Podziel się:

Po raz drugi z rzędu w rankingu na najlepsze miejsce do pracy wygrywa amerykańska spółka technologiczna Cisco. W czołówce są też firmy znacznie lepiej znane w Polsce. Przykład? DHL Express.

Great Place to Work 2020. Oto najlepsi pracodawcy na świecie
Oto najlepsze miejsca do pracy na świecie (pixabay.com)

Great Place to Work to amerykańska firma analityczno-doradcza, która oferuje rozwiązania dotyczące rynku pracy i zarządzania zasobami ludzkimi. Co roku przygotowuje również ranking najlepszych pracodawców na całym świecie.

Jak to działa? Pracownicy firmy wysyłają do ponad 10 tys. firm na całym świecie ankiety, które wypełniają zatrudnieni w nich ludzie. W tym roku wróciło ponad 3,3 mln kwestionariuszy.

Kto wygrał? Po raz drugi z rzędu na czele rankingu znalazła się amerykańska spółka technologiczna Cisco. Tuż za nią uplasował się znany w Polsce gigant branży transportowej - DHL Express. Podium uzupełniła sieć hoteli i restauracji Hilton.

Zobacz także: Ozusowanie umów cywilnoprawnych. Ekspert zaskakuje

Oto pełna lista najlepszych miejsc do pracy na świecie:

 1. Cisco
 2. DHL Express
 3. Hilton
 4. Salesforce
 5. Stryker Corporation
 6. Mars, Inc.
 7. The Addecco Group
 8. Mercado Libre
 9. SAS Institute
 10. EY
 11. Intuit Inc.
 12. SAP SE
 13. Adobe
 14. Admiral Group plc
 15. AbbVie
 16. Daimler Mobility AG
 17. Dell Technologies
 18. Cadence
 19. Marriott International Inc
 20. Volvo Group
 21. Roche
 22. Deloitte
 23. Santander
 24. Natura
 25. Scotia Bank

W podziale na kraje niezmiennie najliczniejszą reprezentację firm na Liście ma Wielka Brytania (20 spółek). Na dalszych pozycjach uplasowały się: Brazylia (19), Kanada (15) oraz USA i Chiny (po 14 spółek). Polska zachowuje od kilku lat stabilną pozycję w połowie stawki.

W tym roku Polskę na światowej liście reprezentuje 7 spółek: Cisco (pierwsze miejsce w rankingu), The Adecco Group (7. miejsce), SAS Institute (9. miejsce), EY (10. miejsce), Daimler Mobility (16. miejsce – w Polsce jako Mercedes-Benz Financial Services), Dell Technologies (17. miejsce) oraz Volvo Group (20. miejsce – w Polsce jako VFS Usługi Finansowe).

W ujęciu branżowym najliczniejszą grupą pozostają firmy technologiczne (32 proc.), firmy z sektora finansowego (16 proc.) oraz firmy produkcyjne i świadczące usługi profesjonalne (po 12 proc.).

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
gospodarka
praca
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(6)
Free Man
3 lata temu
Najlepszy pracodawca na świecie? To ja, sam dla siebie... Jestem swoim własnym najlepszym szefem i najlepszym pracownikiem. Robię to, co chcę, kiedy chcę i jak długo chcę. Nie stoi nade mną żaden nadęty korpo-bufon, żaden cwaniaczek dyrektor, kierownik czy inny szef... Prowadzę własną działalność i jest to dla mnie wymarzona forma pracy i zatrudnienia, która daje mi największe poczucie spełnienia, satysfakcji, przyzwoitych dochodów i... wolności (poza, rzecz jasna, państwowymi wampirami, które czasem zakłócają moją idyllę, czyli skarbówką i ZUS-em)... Jedyne, czego żałuję, to że przepracowałem ponad 20 lat na etacie, zanim się obudziłem i nabrałem odwagi, aby pójśc za głosem serca, a nie 'rozsądku', wypływajacego ze strachu, ostrożności i wątpliwości... Co ciekawe, moje aktualne zajęcie (a raczej zawodowa pasja) jest zupełnie inne, niż moja poprzednia, wieloletnia praca... :) Podsumowując - nigdy więcej etatu! Oczywiście, to jest moja własna, subiektywna opinia - jesli ktoś preferuje etat i pracę u kogoś, to jego sprawa...
bbbb
3 lata temu
Chciałbym poznać pytania tej ankiety.
Art
3 lata temu
Cholera znowu mojego warsztatu nie ma na liście a tak się starałem
Hahahahahaha
3 lata temu
Santander? Ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha
werftg
3 lata temu
zsp. net. pl ...tak dla kontrastu :)