Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Import sprzętu medycznego bez VAT. Wkrótce zmiana przepisów

10
Podziel się

W najbliższych dniach wydane zostanie rozporządzenie zwalniające z VAT import sprzętu medycznego, które ma być podarowane jednostkom walczącym z epidemią.

Firmy i osoby prywatne przekazują szpitalom środki ochrony
Firmy i osoby prywatne przekazują szpitalom środki ochrony (iStock.com)
bEqUhdvV

Jest to szczególnie ważne, gdy napływają do Polski kolejne transporty kupionego w Chinach sprzętu: kombinezonów medycznych, maseczek ochronnych, gogli czy respiratorów.

Już teraz możliwe jest odliczenie od dochodu przez podatników PIT (do limitu 6 proc. dochodu) i CIT (do limitu 10 proc. dochodu) darowizn pieniężnych i rzeczowych na rzecz organizacji pożytku publicznego oraz na cele kultu religijnego, krwiodawstwa czy szkolnictwa zawodowego.

bEqUhdvX

Tarcza antykryzysowa zawiera regulację, zgodnie z którą darowizny przekazane na przeciwdziałanie COVID-19 odliczane będą bez limitów.

Szczególnie skorzystają ci, którzy przekażą swoje dary już teraz, gdy Polska przygotowuje się na wzrost liczby zachorowań. Darowizny przekazane do końca kwietnia 2020 r. można będzie odliczyć od podstawy opodatkowania aż w wysokości 200 proc., w maju w 150-proc. i od czerwca do 30 września w 100 proc. – informuje PAP.

bEqUhdwd

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem
bEqUhdwy
KOMENTARZE
(10)
Noc2020
rok temu
Czy ja dobrze rozumie, że vatu nie płacą tylko szpitale, natomiast zwykli ludzie płacą. Policzmy szybko 36 mln maseczk x 30 dni x 6 zł x 8% vat to jakieś PÓŁ MILIARDA. Oni dzięki wirusowi to jeszcze podwyższą 500+.
Czyszczenie m...
rok temu
Na OLX przed 15 III 2020 było wyskakujących przeciętnie ponad 500 ofert na zapytanie maska przeciwgazowa. Teraz jest ich zwykle poniżej 50.
Twój nick
rok temu
A jak się uspokoi to się oskarży o wałki z VAT tych co nie są pierwosortni 😠
bEqUhdwz
esu
rok temu
Ale będą teraz przewały na VAT.
Eco
rok temu
Zwolnienie z vat. Jestem w szoku.Zwykła maseczka która kosztowała 15 groszy teraz w promocji kosztuje od 8 złotych wzwyż a ktoś nam będzie opowiadał o zwolnieniu z vat.Szczyt arogancji i ignorancji.Nie ma się co dziwić DOBRA ZMIANA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!