Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Michał Wąsowski
Michał Wąsowski
|
aktualizacja

Inflacja hamuje, ale szczyt wciąż przed nami? Styczeń i luty mogą być ciężkie

Chociaż inflacja wyhamowuje, to nadal szczyt wzrostu cen - według prognoz ekonomistów - miałby przypaść na I kwartał 2023 r. Według Kamila Sobolewskiego, głównego ekonomisty Pracodawców RP, w styczniu i lutym możemy zobaczyć nawet inflację na poziomie 18 proc. Jego zdaniem jednak, kwestią nieco wtórną jest, czy inflacja dobije do 18 czy do 20 proc. - bo powinna być znacznie niższa.
8
Podziel się:
KOMENTARZE
(8)
Dariusz
rok temu
Glapiński powiedział że inflacja „spadnie w dół, do doliny”
kenaj
rok temu
Inflacja hamuje ale szczyt przed nami ? Gdzie tu sens , gdzie logika ?
Agnieszka98
rok temu
Inflacja jest straszna, ale nie żałuje podjętej decyzji o wzięciu kredytu na mieszkanie. Zdecydowałam się na zakup mieszkanie od dewelopera SuperKrak. Bardzo atrakcyjna cena oraz, fantastyczna lokalizacja.
Niewiadoma
rok temu
Inflacja będzie rosła. Już niedługo zbliżać się będą kolejne święta i wakacje. Naród wtedy ruszy do sklepów. Biedni nauczyciele już będą zamawiać wczasy za granicą i jeszcze coś w kraju. Wszak mają dwa miesiące wolnego. Tu biedacy nie wypoczną i się nie podleczą, bo po co gdy mają jeszcze do dyspozycji płatny roczny urlop na podratowanie zdrowia. Będą jeszcze uroczystości religijne tj komunie. Wesela są już rzadko. Stypy chyba też już się skończyły. Jednak czasami i to jeszcze jest. Tak więc kasę się wydaje i napędza inflację. Ludzie też chorują i będą chorować, a więc farmacja się bogaci. Leki coraz droższe. Do czego zmierzamy? Co ludzie z rządu szykują jeszcze narodowi, by go wydoić jeszcze bardziej? Czy szykują nam powrót do czasów międzywojennych, czyli biedy i jaśnie państwa, czasów "Chłopów" Reymonta, czasów "Lalki" Prusa? Co nas czeka?
full
rok temu
Nienawidziłem Platformę ale teraz jeszcze bardziej nienawidzę Pis-u bo to najwięksi złodzieje od 1989 roku