Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Paweł Pawłowski
|
aktualizacja

Janusz Piechociński radzi Tuskowi i apeluje do rolników. "Nie tędy droga"

Gdyby zadzwonił do pana Donald Tusk i zapytał: "Janusz, co ja mam zrobić z tymi rolnikami", to co by mu pan doradził? – pytał Paweł Pawłowski w programie "Newsroom" WP Janusza Piechocińskiego, byłego premiera i ministra gospodarki. – To jest w tej chwili próba sprowadzenia konfliktu, który eskalował, do miejsca, w którym powinien się on znajdować: do stołu i do rozmów, do szukania rozwiązań – powiedział były premier. – To wszystko w obliczu wojny, które weszła w trzeci rok, poważnie bije w nasz wizerunek. Ostatnio lepszym krajem do tranzytu jest Rumunia. Przez ten kraj wypłynęło 14 mln ton ziarna ukraińskiego. Poprzednia ekipa z dużą łatwością rzucała proste rozwiązania problemów na konferencjach prasowych. Zarządzono interwencyjny skup malin, a osoba, która bezprzetargowo została wyłoniona, znalazła się na listach wyborczych PiS. Dużo niepraktycznego zadęcia politycznego i uciekania – z tym mieliśmy do czynienia. Nie tędy droga. Trzeba się cieszyć z...

rozwiń
KOMENTARZE
(63)
segudo
miesiąc temu
Jak unia chce to potrafi chronić swój rynek. PAMIETAM ŻE WPROWADZONO KRZYWIZNE BANANA żeby uwalić import bananów z innego rynku.
Atena
2 miesiące temu
Jeżeli chcecie dobrze zainwestować pieniądze i przestać marudzić, że ciągle wam mało, to wejdźcie w rynek nieruchomości. Później wynajem i współpraca z dobrym, profesjonalnym podmiotem zarządzającym, jak np. Polzen i kasa leci.
Myśliwy
2 miesiące temu
...rolnicy i ich problemy zrozumiałe...a bezrolnicy się zastanawiają jak przy łagodnej zimie opłaty za co opadną..?..czy nadwyżka za mniej spalonego wungla wróci do kieszeni odbiorców co..?
jola
2 miesiące temu
Rząd Donalda Tuska ogłosił przetarg na kilkadziesiąt nowych samochodów. Wcześniej politycy Koalicji Obywatelskiej krytykowali rozmach ekipy z PiS w kupowaniu i najmie limuzyn - przypomina "Rzeczpospolita". Moc minimum 250 koni mechanicznych, napęd na cztery koła, co najmniej trzystrefowa klimatyzacja, podgrzewane fotele i reflektory LED" - takie wymagania, jak pisze "Rzeczpospolita", powołując się na dane w dokumentacji przetargowej, muszą spełnić zamówione przez rząd limuzyny, które trafią do resortów edukacji oraz funduszy i polityki regionalnej. Gazeta przypomina, że w 2022 roku, gdy rząd PiS ogłosił podobny przetarg na limuzyny, będący wówczas w opozycji politycy KO głośno krytykowali tego typu zakupy.
Andrzej
2 miesiące temu
Gdyby PSL - tak naprawdę to ZSL był partią chłopską o ideałach przedwojennych, to po tylu kadencjach współrzędnia polskie rolnictwo powinno kwitnąć. Powinni tworzyć prawicową koalicję (kto to widział, że "chłopi" współrządzą z lewakami i liberałami) i pilnować rolniczych interesów. Tak naprawdę ono się zwinęło i to najbardziej w czasach współrządzenia tej pseudo chłopskiej partii. Sprzedaliśmy przetwórstwo, nie powstały rodzime sieci dużych marketów w których istotny udział kapitałowy mają grupy producenckie, tyle że gdzie one są. W Danii, Austrii itp. krajach, które dbają o swój interes - owszem funkcjonują. U nas jest jak jest.
...
Następna strona