Notowania

Kara dla PZU. Ubezpieczyciel ma zapłacić niemal milion złotych

Komisja Nadzoru Finansowego nałożyła karę na państwowego giganta. Dopatrzyła się nieprawidłowości w działaniach spółki sprzed kilku lat. I nie po raz pierwszy zdecydowała o sankcjach.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
PZU ma do zapłacenia 900 tys. zł kary. (Fot: Rafał Guz)

Zgodnie z jednogłośną decyzją Komisji, PZU musi zapłacić 900 tysięcy złotych kary. Za co? Za stwierdzone przypadki opóźnień w przyznaniu i wypłacie odszkodowania lub niedopełnieniu obowiązków informacyjnych.

"Naruszenia stwierdzone w toku prowadzonego postępowania dotyczyły szkód likwidowanych w latach 2014-2016 r." - podała KNF w komunikacie. I dodała, że stosowała już sankcje za naruszenia obejmujące częściowo wskazany okres.

Pod koniec 2018 roku Komisja również nałożyła na ubezpieczyciela karę w wysokości 900 tys. zł. Później jednak obniżyła ją do 750 tysięcy.

Obejrzyj też: Ubezpieczenie na urlopie. Warto kupić dodatkowe, nawet przy wyjeździe z biurem podróży

Z kolei w maju ubiegłego roku spółka również dostała karę - wtedy wynosiła ona 800 tys. zł i dotyczyła nieprawidłowości, do których dochodziło w latach 2013-2014.

Po 2016 roku PZU "wdrożył intensywne środki zaradcze i usprawnił procedury likwidacji szkód, co zostało uwzględnione przy wymiarze kary" - dodała Komisja we wtorkowym komunikacie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: pzu, ubezpieczenia, knf, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
11-06-2019

zwykły użytkownikZaraz a co z tego będą mieli najbardziej zainteresowani czyli klienci? Nie mieli samochodów nie mogli nawet korzystać z zastępczych to co nic nie … Czytaj całość

11-06-2019

kurnaubezpieczenia zdrozeją

12-06-2019

PiterW PZU pracują likwidatorzy, którzy mają gdzieś obowiązujące prawo i ustawy. Długo by się rozpisywać ale miałem szkodę spowodowaną wichurą w 2017 roku … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (11)