Notowania

Kaufland idzie drogą Żabki? 30 sklepów będzie placówkami pocztowymi

Nowa usługa w części sklepów niemieckiej sieci: nadasz i odbierzesz paczkę. To samo zrobiły po wprowadzeniu zakazu handlu sklepy sieci Żabka. Dzięki temu mogą handlować w każdą niedzielę, nie bacząc na zakaz. Ale Kaufland zarzeka się, że tego nie zrobi.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
30 Kauflandów będzie placówkami pocztowymi. (Fot: Wojciech Pacewicz)

O sprawie pisze portal wiadomoscihandlowe.pl. Spółka zapewnia w rozmowie z serwisem, że chodzi tylko o zaoferowanie Polakom nowej usługi. To dlatego popdisała umowę z firmą PointPack, która jest operatorem pocztowym i która stworzyła własną sieć punktów nadawania i odbierania przesyłek. Z nowej oferty można korzystać od początku kwietnia.

Żabki mają umowy z tą samą firmą. Dla tych sklepów otrzymanie statusu placówki pocztowej otwiera drzwi do nieskrępowanego handlowania w każdą niedzielę i nieoglądania się na zakaz handlu. Kaufland zapewnia, że nie ma zamiaru otwierać sklepów w dni objęte zakazem.

"Wprowadzenie usług kurierskich do 30 marketów sieci nie jest w żaden sposób powiązane z chęcią otworzenia sklepów Kaufland w niedziele niehandlowe" - zapewniło portal biuro prasowe Kauflanda. Warto dodać, że w sumie sieć ma w Polsce 212 sklepów, więc nowa usługa jest dostępna w zdecydowanej mniejszości placówek.

Obejrzyj też: Co zmienił zakaz handlu. Ciekawe wyniki analiz

Inna była motywacja uzyskania statusu placówki pocztowej w przypadku Żabek. Sklepy handlują dzięki temu bez ograniczeń i nie zamierzają zamykać się w niehandlowe niedziele. Pozwalają jej na to przepisy ustawy o zakazie handlu. Spod zakazu wyjęte są właśnie między innymi placówki pocztowe.

Rząd rozważał ukrócenie tego sprytnego procederu. Zapowiadana była nawet nowelizacja przepisów, ale od jakiegoś czasu o projekcie zrobiło się cicho.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
18-04-2019

i tak trzymaćja chce iść w niedzielę do sklepu, jak się komuś nie podoba niech nie idzie lub zmieni pracę, sam robię w niedzielę i nie narzekam !!!! A … Czytaj całość

18-04-2019

LukJak słyszę hasło jak ludzie mówią że idą w niedzielę do sklepu na spacer to mam wrażenie że są ograniczeni!!

18-04-2019

kemphandel i usługi są po to aby pracować 24/7 jak jest klient - z tego żyją z klienta

Rozwiń komentarze (19)