Notowania

Przejdź na

Zakaz handlu pogrążył małe sklepy. Najwięcej zyskały stacje benzynowe

Rok funkcjonowania zakazu handlu w niedzielę odcisnął już swoje piętno. Za jego sprawą upadło około 16 tys. małych sklepów. Za to stacje paliw znacznie zwiększyły swój obrót.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Materiały prasowe)
Sklepy przy stacjach paliw zyskały na zakazie handlu. (Fot: Lotos)

O blisko 24 proc. zwiększyła się sprzedaż na stacjach benzynowych w 2018 roku – pisze "Rzeczpospolita" podkreślając, że jest to wynik imponujący.

Choć odpowiadają za zaledwie 2 proc. rynku to one skorzystały na za niedzielnym zakazie handlu. Ustawa bowiem wyłącza "stacyjne sklepy" spod zakazu niedzielnego handlu.

Drugim wygranym są średnie sklepy spożywcze segmentu 40-100 mkw., czyli Żabki czy Carrefour Express – wskazuje "Rz". Franczyzowe sieci zyskały za sprawą tego, że w wielu z nich w niedzielę handlował właściciel. Pomocne okazało się również uruchomienie punków pocztowych w tych placówkach.

Zakaz handlu w niedzielę. "Skala destrukcji i zniszczenia jest olbrzymia"

Przez zakaz najbardziej oberwały małe sklepy. To one odczuły skutki ograniczeń. Nawet 16 tys. drobnych przedsiębiorców musiało zamknąć swoje biznesy – wskazywał w programie "Money. To się liczy" Cezary Kaźmierczak, prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców. - To pokazuje skalę destrukcji i zniszczenia - zaznaczył.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
19-03-2019

Gość DarekGuzik prawda właśnie MAŁE sklepiki zarabiają ile wlezie na zakazie handlu bo wystarczy że właściciel sobie w niedziele popracuje i ma krociowe zyski z … Czytaj całość

19-03-2019

pitu pituBzdury do kwadratu. Jak skorzystały stacje paliw to normalne że i skorzystały małe sklepy w których za ladą stoi właściciel. Jeden sponsorowany mądry … Czytaj całość

19-03-2019

Taka prawdaArtykuł stek bzdur Utargi w niedziele kiedy Biedronka i Lidl są zamknięte wzrosły o kilkaset procent w małych sklepach

Rozwiń komentarze (58)