Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. KRWL
|

Kłopoty Szymona Hołowni. Chodzi o kwotę 201 tys. złotych. Na wyjaśnienie ma 14 dni

12
Podziel się:

Państwowa Komisja Wyborcza nie przyjęła sprawozdań finansowych komitetów wyborczych Szymona Hołowni, Marka Jakubiaka i Mirosława Piotrowskiego. Najwięcej zastrzeżeń ma do sprawozdania założyciela ruchu Polska 2050.

Kłopoty Szymona Hołowni. Chodzi o kwotę 201 tys. złotych. Na wyjaśnienie ma 14 dni
Państwowa Komisja Wyborcza odrzuciła sprawozdanie Szymona Hołowni (PAP, Radek Pietruszka)

Państwowa Komisja Wyborcza odrzuciła sprawozdania finansowe komitetów: Szymona Hołowni, Marka Jakubiaka i Mirosława Piotrowskiego.

Nie miała żadnych zastrzeżeń do sprawozdań Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, Władysława Kosiniaka-Kamysza i Rafała Trzaskowskiego.

Ze wskazaniem na uchybienia PKW przyjęła sprawozdania: Roberta Biedronia, Krzysztofa Bosaka, Andrzeja Dudy, Pawła Tanajno, Waldemara Witkowskiego oraz Stanisława Żółtka.

Zobacz także: Od dziś nowy bat na dłużników. Zajmą ci konto w 1 dzień

Sprawozdanie Szymona Hołowni zostało odrzucone zw względu na przyjęcie 201 tys. zł niezgodnie z kodeksem.

Z czego 33 tys. zł zostało przyjęte w niedozwolonym terminie. Kwotę ponad 19 tys. zł wpłacono między 11 maja a 4 czerwca 2020 r., a więc już po 10 maja, czyli już po terminie wyborów, a przed 5, kiedy PKW przyjęła zawiadomienie Hołowni o uczestnictwie w wyborach zarządzonych na 28 czerwca 2020 r. Z kolei po wyborach, od 29 czerwca do 25 września, komitet Hołowni pozyskał środki w wysokości ponad 13 tys. zł.

Ponad 168 tys. zł wpłaconych na komitet Hołowni pochodziło od nieuprawnionych podmiotów. Chodzi m.in. o spółki prawa handlowego, fundacje, stowarzyszenia, osoby, co do których komitet nie był w stanie ustalić, że są obywatelami polskimi mającymi stałe miejsce zamieszkania na terenie Polski.

Sprawozdanie Jakubiaka zostało odrzucone z powodu przyjęcia 1000 zł w niedozwolonym terminie.

Sprawozdanie Piotrowskiego zostało odrzucone za przyjęcie 50 zł w niedozwolonym terminie oraz przyjęcie niepieniężnych korzyści majątkowych w wysokości 230 zł.

W ciągu 14 dni od doręczenia postanowienia PKW o odrzuceniu sprawozdania pełnomocnikowi finansowemu komitetu przysługuje prawo wniesienia skargi do Sądu Najwyższego.

PKW może przyjąć sprawozdanie finansowe bez zastrzeżeń, przyjąć wskazując uchybienia albo odrzucić.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(12)
Icoztego
rok temu
Odpowiem w stylu PIS , a czy ktoś PIS z milionów rozlicza, nie tysięcy? Partia rządząca zasila swój budżet bezpośrednio z budżetu Państwa. Inne Partie radzą sobie jak mogą. Nie ma nic gorszego jak wypowiedzi ,oderwane od rzeczywistości mniej więcej jak program PIS - rozdać i napaść się jak najwięcej, a co będzie później to nie nasze zmartwienie
Halowin.
3 lata temu
Że mu zaufali ? Z gęby widać, a nie widzą i idą za nim jak "w dzikim pędzie ba..... " partyjne owieczki.
Jags.
3 lata temu
Jakos go nie lubie i jakos mu nie ufam.
DZIWNIE
3 lata temu
JAKOŚ TE WŁOSY NA JEGO GŁOWIE ROSNĄ JAKOŚ NIE SYMETRYCZNIE
Mam Talent
3 lata temu
Ten Pan Hołowni musi dostać X X X od społeczeństwa i odpaść z programu.