Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. MBL
|

Klub zrobił imprezę pomimo zakazu. Policja: będą konsekwencje

58
Podziel się

To była gorąca noc we Wrocławiu. Właściciele jednego z klubów uznali, że otworzą swoje podwoje pomimo ustawowych zakazów. Na krążącym w sieci filmiku widać, że w lokalu bawiło się co najmniej kilkadziesiąt osób, które nie miały zakrytych ust i nosów. Zabawę uczestnikom popsuli interweniujący policjanci.

Klub zrobił imprezę pomimo zakazu. Policja: będą konsekwencje
Wrocławski klub otworzył się pomimo zakazu. (Archiwum prywatne, Archiwum prywatne)
bDJgbEmZ

"Otwieramy w nowej postaci. Wszystkich naszych dotychczasowych klientów zapraszamy na budowanie struktur partii strajku przedsiębiorców. (…) Już dziś, 9 stycznia o godzinie 21:00, zapraszamy na pierwsze spotkanie" – takie ogłoszenie pojawiło się na profilu na Facebooku klubu Wall Street we Wrocławiu

Jak czytamy dalej: "Czekać na was będą standardowo: odpłatne drinki na barze, darmowa powierzchnia taneczna, najnowsze hity muzyczne, znakomita obsługa i wybitna zabawa. Udział w spotkaniu - niestety płatny. Ale emocje mu towarzyszące – bezcenne".

W sieci zaczęło krążyć video, które – jak można wywnioskować – pochodzi właśnie z opisanej wyżej imprezy. Widać na nim, że w spotkaniu uczestniczy ok. kilkudziesięciu osób. Nie mają one maseczek zakrywających nos i usta, a także nie zachowują dystansu.

bDJgbEnb
Zobacz także: Bunt przeciw obostrzeniom. "Tacy przedsiębiorcy nie podlegają żadnej pomocy państwa"

"Za tydzień też będzie otwarte?" – pytał w komentarzy pod filmikiem pan Artur. "Tak, już zapraszali" – odpowiedziała pani Emilia. Inny użytkownik napisał: "A dlaczego mnie tam nie ma? Oj zazdroszczę".

bDJgbEnh

Chyba jednak nie było czego zazdrościć. Z naszych ustaleń wynika, że wobec uczestników zabawy w klubie interweniowali miejscy policjanci razem z funkcjonariuszami oddziału prewencji.

"Wobec kilkudziesięciu osób, które nie stosowały się do obowiązku zasłaniania ust i nosa oraz nie zachowywały społecznego dystansu prowadzone są już czynności wyjaśniające w związku z naruszeniem przez nie przepisów Kodeksu wykroczeń. Te osoby muszą liczyć się z możliwością otrzymania grzywny w wysokości 1000 złotych, a także o ich zachowaniu poinformowane zostaną służby sanitarne" – poinformował sierż. szt. Krzysztof Marcjan.

Znacznie surowszych kar mogą spodziewać się organizatorzy imprez. Jak czytamy w komunikacie prasowym policji, osoby te zostały poinformowane o tym, że z powodu dużej ilości osób obecnych w lokalach, narażają się na odpowiedzialność karną w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa z art. 165 kodeksu karnego. Warto przypomnieć, że zgodnie z jego

bDJgbEni

Wspomniany przepis przewiduje kary od sześciu miesięcy do ośmiu lat więzienia dla osób, które swoim zachowaniem powodują zagrożenie epidemiologiczne lub szerzenie się choroby zakaźnej.

Przedsiębiorcy – jak pokazują ostatnie dni i tygodnie – powoli tracą cierpliwość. Jak twierdzą, wolą przyjąć kar niż stać bezczynnie i nie pracować. W money.pl opisywaliśmy przykłady parku rozrywki Laser Factory Zamość, który otworzył się pomimo obostrzeń oraz lodowiska w Szczecinie, które zamieniło się kwiaciarnię.

To wszystko w dużej mierze pokłosie wyroku z Opola, którego uzasadnienie opublikowano na początku 2021 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny stwierdził, że sanepid niesłusznie ukarał fryzjera z Prudnika 10 tysiącami złotych grzywny.

bDJgbEnj

Co na to rząd? Olga Semeniuk z Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii mówiła w programie "Money. To się Liczy", że "aberracje będą zawsze". Jednak dodała, że "im dłużej będziemy się na nich skupiać, tym dłużej będziemy wychodzić z lockdownu".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDJgbEnC
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(58)
Ster
2 miesiące temu
A biba u rydzyka? To było ok? Jeśli tam było w porządku to i w klubie też. Proste
Kamil
2 miesiące temu
W końcu!! Polska jak zawsze bierze przykład z innych państw i zamyka wszystko po kolei. Szkoda, że nie mówicie o tym że nie wypłacie odszkodowań za te całe lockdowny gdzie np. Niemcy to robią. Ludzie czy wy naprawdę nie widzicie, że cały ten Covid to przykrywka aby państwo przejęło przedsiębiorstwa, potem nieruchomości za bezcen? Rok 2020 przy 2021 był tylko zapowiedzią, nie będzie lepiej :))
Popieram!
2 miesiące temu
No i bardzo dobrze! Fryzjer z Opola udowodnił, że mogą najwyżej naskoczyć na dzyndzla. Ludzie otwierajcie sie, czas skończyć ten cyrk!
bDJgbEnD
Anna
2 miesiące temu
I bardzo dobrze!!! Policja może im nadmuchać
Aaa
2 miesiące temu
No wszystko spoko, ale jednak bez masek głupota. Druga sprawa, że PiS na zamyka tylko to co nam sprawia przyjemność. Niestety rządzi nami smutny, starszy pan który nie potrafi czerpać przyjemności z rzeczy ładnych, fajnych, rozrywkowych. Ten pan czerpie przyjemność z tłamszenia ludzi chcących szczęścia, mających ambicje i chcących rozwoju. Obudź się narodzie.
...
Następna strona