Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac.
NKU
|
aktualizacja

Kolejny dzień protestów rolników. Kierowcy, uważajcie na tych drogach

19
Podziel się:

Agrounia nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. W środę rusza kolejny dzień masowych protestów. Gdzie trzeba spodziewać się utrudnionego ruchu na drogach?

Kolejny dzień protestów rolników. Kierowcy, uważajcie na tych drogach
Protest rolników. W poniedziałek Michał Kołodziejczak był obecny m.in. w Nowym Miście nad Wartą (PAP, PAP/Jakub Kaczmarczyk)
bELywFTV

- Trzeba jasno powiedzieć, nie znudzi nam się to wszystko (protesty). Bo robimy to nie tylko dla siebie, ale i dla naszych ojców i dziadków - mówił we wtorek lider Agrounii, Michał Kołodziejczak. Pierwsze protesty ruszyły już o 8 rano. Część z nich będzie trwała jeszcze w środę, od rana.

- Chcemy rozmawiać z premierem o bardzo trudnej sytuacji na polskiej wsi. Bo nie tylko polskie rolnictwo upada, ale upada cała wieś, upada tradycja, upada nadzieja - mówił na wtorkowym proteście Michał Kołodziejczak, lider Agrounii.

bELywFTX

W pierwszy dzień blokad rolnicy "obstawili" kilkanaście dróg na terenie całego kraju. Obecnie utrudnień trzeba się spodziewać na tych odcinkach:

Zobacz także: Uchodźcy na granicy Polski. „Wsparcie jest absolutnym obowiązkiem humanitarnym”

Blokady środowe ustawione są m.in. na:

bELywFUd
  • DK12 w Srocku (woj. łódzkie),
  • DK 79 w Wawrzeńczycach i DK 94 między Targowiskiem a Brzeskiem (woj. małopolskie),
  • DK76 w Wólce Zastawskiej i na DK 19 w Radzyniu Podlaskim (woj. lubelskie),
  • w Rzeszowie na rondzie Pobitno i rondzie Kuronia (woj. podkarpackie),
  • na DK 5 w Kołaczkowie koło Szubina (woj. kujawsko-pomorskie),
  • na DK11 w Nowym Mieście nad Wartą (woj. wielkopolskie)

Oprócz blokad ulicznych z transparentami, rolnicy zorganizowali m.in. przejazd traktorów. W pierwszym dniu protestu zarówno wojewódzkie oddziały policji jak i Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informowały w mediach społecznościowych o problemach, jakie kierowcy mogą spotkać na drogach.

Dlaczego Agrounia dąży do rozmów z rządzącymi? Chodzi m.in. o m.in. zrównanie strat rolników powstałych przez zakażenie zwierząt chorobami zakaźnymi, np. ASF, odroczenie lub umorzenie kredytów hodowców oraz ochronę polskie żywności i rolników.

Ministerstwo rolnictwa odpowiedziało na liczne apele protestujących rolników. Jak tłumaczy resort, podejmowane są różne działania, które mają na calu wsparcie polskiego rolnictwa. "Realizowany jest program wsparcia gospodarstw utrzymujących świnie. Na realizację tego programu rząd przeznaczył 200 mln zł. Jest to pierwszy zintegrowany program wsparcia dla rolników i hodowców świń w związku z ASF" - tłumaczy resort.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bELywFUy
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(19)
MieszczuCH
2 miesiące temu
Jak zwykle "mało ynteligentne rolasy" najbardziej dają się we znaki zwykłym ludziom, mieszkańcom województw w których nie wygrała Jedyna Słuszna Partia Władzy. Są zbyt ograniczonymi burakami, żeby ruszyć na warszawkę i uderzyć w źródło ich frustracji. Tym działaniem tracą sojuszników - róbcie tak dalej to zaczniemy kupować jabłka chińskie, pyry z peru etc.
Polska1
2 miesiące temu
RZĄD DO DYMISJI NA JUŻ ZA CHOĆBY WARIACTWO COVID ZA SEGREGACJE POLAKÓW ROLNICY STANCIE PRZY ZWYKŁYCH POLAKACH DAJMY SZANSĘ KONFEDERACJI NIE MA WYJŚCIA INNEGO
Darek
2 miesiące temu
Dajcie im wszystko co chcą!
bELywFUz
chlopek
2 miesiące temu
Zwolniejcie rolników z wszelkich opłat krus, składek zdrowotnych przecięz oni żyją bidnie hehe
Pepe
2 miesiące temu
Niech sobie blokują Nowogrodzką w Warszawie, kancelarię premiera i ministerstwo rolnictwa, a zwykłym ludziom niech dadzą żyć, pracować i przemieszczać się w spokoju na drogach lokalnych i krajowych. CO ja im zawiniłem, samozwańczy lider chce się polansować w telewizji, a ja stracę pół dnia bez wpływu na los rolników? Co najwyżej zacznę kupować holenderskie czy inne produkty jak mnie doprowadzą w końcu do szału.