Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Komisja ds. pedofilii jak ministerstwo. 12 mln zł budżetu

19
Podziel się

Trwają prace nad powołaniem Państwowej Komisji ds. pedofilii. Będzie mieć własny urząd i 4,5 mln zł na wynagrodzenia. Będąc kierowcą będzie można zarobić 9 tys. zł miesięcznie - podaje "Rzeczpospolita".

Projekt ws. powołania komisji przyjął już rząd, odbyło się też jego pierwsze czytanie w Sejmie.
Projekt ws. powołania komisji przyjął już rząd, odbyło się też jego pierwsze czytanie w Sejmie. (East News, Piotr Hukało)
bEaiHgDF

Projekt ws. powołania komisji przyjął już rząd, odbyło się też jego pierwsze czytanie w Sejmie. Orgaan ma badać wszystkie przypadki pedofilii, nie ograniczając się tylko do sprawy pedofilii w Kościele.

Siedmioosobowy zespół będzie w wybierany przez znacznej części przez Sejm na siedmioletnią kadencję. Izba niższa wybierze trzech członków, jeden z nich zostanie wskazany przez Senat, a pozostałe trzy wybiorą kolejno: prezydent, premier i Rzecznik Praw Dziecka.

bEaiHgDH

Jak zauważa "Rzeczpospolita", komisja zyska ważne narzędzia do realizacji swojej misji. Przede wszystkim - pokaźny budżet. Na działanie komisji przewidziane jest 12 milionów złotych, z czego na same wynagrodzenia - 4,5 mln zł. Szacuje się, że każdy członek zespółu będzie zarabiał miesięcznie 10 tys. zł brutto.

Co więcej, specjalnie dla komisji, której projekt nadzorował wicepremier Jacek Sasin, ma powstać odrębny urząd. Urząd ma mieć 44 pracowników, w tym dyrektora, jego zastępcę, 32 pracowników merytorycznych, do tego dwóch kierowców (którzy mają zarabiać po 9 tys. zł brutto miesięcznie), cztery sekretarki i czterech pracowników administracji

Dla porównania, w 2018 roku Rzecznik Praw Dziecka, w którego biurze są 63 etaty, miał do wykorzystania 11,5 miliona złotych.

bEaiHgDN
Zobacz także: Obejrzyj: Skazany ksiądz w Radiu Maryja. Komentarz Andrzeja Dery

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEaiHgEi
KOMENTARZE
(19)
Śmieszny graj...
2 lata temu
Lekka, łatwa i przyjemna kasa dla znajomych królika. To sądy już w tym grajdole nie wystarczą, tylko trzeba tworzyć pralnię kasy dla wybranych
Krak
2 lata temu
Nowe,ciepłe posadki dla pisiewiczów.
tom
2 lata temu
A czy nadzorce też cię zatrudni.
bEaiHgEj
Ed
2 lata temu
Taka skromna komisja? Przy wydatkach komisji smoleńskiej to pikuś.
Gotosmoke
2 lata temu
Gdzie składać cv?