Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Koronawirus. Orlen podwoi poziom produkcji płynu do dezynfekcji

322
Podziel się

Dwa razy większa produkcja płynu do dezynfekcji rąk niż dotychczas. Taką decyzję podjął zakład Orlen Oil w Jedliczu. Dzięki temu do Agencji Rezerw Materiałowych, innych instytucji oraz do klientów trafi w kwietniu 5 mln litrów płynu.

Płyn do dezynfekcji rąk od Orlenu rozchodzi się błyskawicznie.
Płyn do dezynfekcji rąk od Orlenu rozchodzi się błyskawicznie. (Materiały prasowe, PKN Orlen)
bDIlASEl

W marcu poziom produkcji płynu do dezynfekcji rąk od PKN Orlen ma osiągnąć poziom 2,5 mln litrów. Jak przekonuje koncern w komunikacie prasowym, zwiększenie produkcji jest możliwe dzięki uruchamianemu w Jedliczu drugiemu zbiornikowi na płyn. Jego pojemność wyniesie 350 metrów sześciennych.

Dzięki temu produkcja i konfekcjonowanie będzie się odbywać w trybie ciągłym, a wydajność ma wynieść ok. 1,2 mln litrów na tydzień.

- Zapotrzebowanie na płyn do dezynfekcji rąk jest olbrzymie, dlatego od początku robimy wszystko żeby systematycznie zwiększać jego dostępność. W ciągu zaledwie 10 dni przestawiliśmy produkcję w Zakładzie Jedliczu i uruchomiliśmy dystrybucję - wskazuje prezes PKN Orlen Daniel Obajtek, cytowany w komunikacie.

bDIlASEn
Zobacz także: Zobacz też: Koronawirus. Płyny dezynfekujące po 250 zł. "Uderzenie w zasady współżycia społecznego"

- W tym czasie intensywnie inwestowaliśmy również w rozwój linii produkcyjnych i teraz możemy zwiększyć produkcję płynu o 100 proc. osiągając miesięczną wydajność na poziomie 5 milionów litrów. W ten sposób jeszcze bardziej angażujemy się w działania rządu zmierzające do zapewnienia bezpieczeństwa sanitarnego kraju - tłumaczy Daniel Obajtek.

Jak przekonuje koncern w komunikacie, na stacje Orlen trafiło już ponad 710 tys. litrów płynu do dezynfekcji rąk.

bDIlASEt

- Orlen, który na masową skalę zaczął produkcję tak potrzebnego teraz płynu dezynfekującego pokazał, że mobilność produkcji w czasie kryzysu epidemicznego jest niezwykle cenna. To realna pomoc dla szpitali, służb porządkowych, dla wszystkich Polaków. W taki sposób spółki skarbu państwa celująco zdają egzamin z solidarności z potrzebującymi - ocenił Jacek Sasin, minister Aktywów Państwowych, cytowany w komunikacie.

Na co dzień w Jedliczu Orlen Oil produkuje takie produkty, jak: płyn do spryskiwaczy, płyn chłodniczy, smary oraz oleje przemysłowe. Produkcję płynu do dezynfekcji rąk rozpoczął natomiast 12 marca.

bDIlASEu

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem
bDIlASEO
KOMENTARZE
(322)
Remi
11 miesięcy temu
A to ja może zamówił bym do domu bo jakoś mam pecha nie mogę jakoś trafić żeby kupić. Chyba że sprzedawcy na stacjach sprzedają tylko rodzinie i bliskim znajomym. Szkoda że nie mam nikogo znajomego na stacji Orlenu.
De
11 miesięcy temu
Kto go wykupuje? Nigdzie go nie ma a podobno od 2-ch tygodni go produkują
Olo
11 miesięcy temu
Co to za brednie tego płynu na stacjach nie ma i nie było nigdy
bDIlASEP
Rfv
11 miesięcy temu
Nie ma nigdzie plynu. Jak wiec mozna mowic o jakiejkolwiek dezynfekcji dloni?
KOKO1
11 miesięcy temu
PLYN NA STACJI ORLEN OGRANICZA SIĘ DO KARKI A4 BRAK PŁYNU DO DEZYNFEKCJI CZEKAMY NA DOSTAWĘ. Objechałem wczoraj z 6 stacji Orlen dzisiaj następne 5 stacji straciłem na paliwo 150zł a o płynie słyszał tylko OBAJTEK PREZES ORLENU WÓJT PCIMIA I JEGO KOLESIE Z PARTII WODZA SŁOŃCA NARODU JAROSŁAWA
...
Następna strona