Notowania

Koronawirus. Orlen podwoi poziom produkcji płynu do dezynfekcji

Dwa razy większa produkcja płynu do dezynfekcji rąk niż dotychczas. Taką decyzję podjął zakład Orlen Oil w Jedliczu. Dzięki temu do Agencji Rezerw Materiałowych, innych instytucji oraz do klientów trafi w kwietniu 5 mln litrów płynu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Materiały prasowe)
Płyn do dezynfekcji rąk od Orlenu rozchodzi się błyskawicznie. (Fot: PKN Orlen)

W marcu poziom produkcji płynu do dezynfekcji rąk od PKN Orlen ma osiągnąć poziom 2,5 mln litrów. Jak przekonuje koncern w komunikacie prasowym, zwiększenie produkcji jest możliwe dzięki uruchamianemu w Jedliczu drugiemu zbiornikowi na płyn. Jego pojemność wyniesie 350 metrów sześciennych.

Dzięki temu produkcja i konfekcjonowanie będzie się odbywać w trybie ciągłym, a wydajność ma wynieść ok. 1,2 mln litrów na tydzień.

- Zapotrzebowanie na płyn do dezynfekcji rąk jest olbrzymie, dlatego od początku robimy wszystko żeby systematycznie zwiększać jego dostępność. W ciągu zaledwie 10 dni przestawiliśmy produkcję w Zakładzie Jedliczu i uruchomiliśmy dystrybucję - wskazuje prezes PKN Orlen Daniel Obajtek, cytowany w komunikacie.

Zobacz też: Koronawirus. Płyny dezynfekujące po 250 zł. "Uderzenie w zasady współżycia społecznego"

- W tym czasie intensywnie inwestowaliśmy również w rozwój linii produkcyjnych i teraz możemy zwiększyć produkcję płynu o 100 proc. osiągając miesięczną wydajność na poziomie 5 milionów litrów. W ten sposób jeszcze bardziej angażujemy się w działania rządu zmierzające do zapewnienia bezpieczeństwa sanitarnego kraju - tłumaczy Daniel Obajtek.

Jak przekonuje koncern w komunikacie, na stacje Orlen trafiło już ponad 710 tys. litrów płynu do dezynfekcji rąk.

Żeby kupić płyn od Orlenu, w Warszawie trzeba korzystać z usług profesjonalnych "staczy kolejkowych".
Koronawirus. Orlen "zalał" kraj płynem do dezynfekcji, ale to ciągle mało

- Orlen, który na masową skalę zaczął produkcję tak potrzebnego teraz płynu dezynfekującego pokazał, że mobilność produkcji w czasie kryzysu epidemicznego jest niezwykle cenna. To realna pomoc dla szpitali, służb porządkowych, dla wszystkich Polaków. W taki sposób spółki skarbu państwa celująco zdają egzamin z solidarności z potrzebującymi - ocenił Jacek Sasin, minister Aktywów Państwowych, cytowany w komunikacie.

Fundacja Orlen przeznaczyła już łącznie 10 mln złotych na walkę z koronawirusem.
PKN Orlen dołoży kolejne 4 mln zł na walkę z koronawirusem w Polsce

Na co dzień w Jedliczu Orlen Oil produkuje takie produkty, jak: płyn do spryskiwaczy, płyn chłodniczy, smary oraz oleje przemysłowe. Produkcję płynu do dezynfekcji rąk rozpoczął natomiast 12 marca.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
26-03-2020

OloCo to za brednie tego płynu na stacjach nie ma i nie było nigdy

26-03-2020

RemiA to ja może zamówił bym do domu bo jakoś mam pecha nie mogę jakoś trafić żeby kupić. Chyba że sprzedawcy na stacjach sprzedają tylko rodzinie i … Czytaj całość

26-03-2020

DeKto go wykupuje? Nigdzie go nie ma a podobno od 2-ch tygodni go produkują

Rozwiń komentarze (320)