Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Koronawirus we Włoszech. Rząd przeznaczy 7,5 mld euro na walkę ze skutkami epidemii

Jeśli chodzi o państwa europejskie, to we Włochy epidemia koronawirusa uderzyła najmocniej. Wirus z Chin zdiagnozowany został u ponad 3,8 tys. osób. Dlatego też rząd włoski znalazł 7,5 mld euro na walkę z epidemią. Premier Giuseppe Conte zapowiedział, że wsparcie trafi do rodzin i firm.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Zwiększenie środków na walkę z koronawirusem zapowiedział włoski premier Giuseppe Conte (na zdjęciu). (Fot: TIZIANA FABI/AFP/East News)

Rząd przekaże pieniądze firmom z tych branż, które najmocniej odczuły skutki koronawirusa.

Część funduszy (w postaci bonów) natomiast trafi do rodzin, które przez epidemię wirusa nie mogły np. posłać dzieci do przedszkoli, czy też szkół.

Zwiększenie budżetu do 7,5 mld euro na walkę ze skutkami epidemii premier Giuseppe Conte zapowiedział na czwartkowej konferencji prasowej. Pierwotnie bowiem rząd planował na ten cel przeznaczyć 3,6 mld euro.

Zobacz też: Koronawirus w Polsce. Minister nie zostawia złudzeń: będą kolejne zachorowania

Jak informuje PAP, szef włoskiego rządu musiał się zmierzyć z pytaniami dot. skutków tej decyzji dla budżetu. Conte zwiększenie nakładu finansowego nazwał "krokami nadzwyczajnymi i pilnymi".

Jednocześnie zaprzeczył sugestiom, jakoby rząd "skakał w ciemność". Nowe środki na walkę z koronawirusem oznaczają bowiem zwiększenie dziury budżetowej.

Koronawirus w Polsce. Jesteśmy przed szpitalem. "Nerwowo, ale bez paniki"

Premier odniósł się także do Komisji Europejskiej. Conte wyraził przekonanie, że Bruksela spojrzy przychylnie na zwiększenie elastyczności budżetu w związku z kryzysem epidemiologicznym.

Jego stanowisko potwierdził minister finansów Roberto Gualtieri, który dodał, że "nikt nie straci pracy z powodu koronawirusa".

W czwartek zostało zorganizowane wspólne posiedzenie senackich komisji zdrowia i ustawodawczej. Przewodniczącym tej drugiej jest Krzysztof Kwiatkowski.
Specustawa ws. koronawirusa. Senackie komisje podjęły decyzję

We Włoszech koronawirusa SARS-CoV-2 zdiagnozowano u ponad 3,8 tys. osób. Kraj ten ma największy problem z epidemią wirusa spośród wszystkich państw europejskich. Wirus odebrał życie 148 osobom żyjącym na Półwyspie Apenińskim. Natomiast 414 całkowicie wyzdrowiało.

Sklepy w północnych Włoszech straszą pustymi półkami. Mieszkańcy boją się wychodzić z domu
Panika we Włoszech. Sklepy ogołocone ze strachu przed koronawirusem

Na całym świecie koronawirusa wywołującego chorobę COVID-19 zdiagnozowano u niemal 98 tys. osób. 3 347 zmarło, a 53 783 wyzdrowiało.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
06-03-2020

SuwerenA polski rząd na walkę z korona wirusem przeznaczył tylko100 milionów zł a 2 miliardy zl na publiczną tubę propagandowa. Nie mówiąc o 40 miliardach zł … Czytaj całość

06-03-2020

LemanCiekaw jestem jak PiS pomoże firmom i obywatelom polskim wszak mlekiem i miodem polska płynie od czasu kiedy kaczka rządzi... PIS TO KŁAMCY I … Czytaj całość

07-03-2020

SebCiekawe co zrobi Kaczyński? On nie ma ani rodziny ani firmy. To chyba środki z pomocy przeznaczy na rodzine radia maryja.

Rozwiń komentarze (9)