Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
09.03.2020 07:22

Koronawirus we Wrocławiu. 26 -letni Polak wrócił z Wielkiej Brytanii. Zakażony jest w izolatce

W Polsce mamy już 5 pacjentów z koronawirusem. Jeden z nich przebywa w szpitalu zakaźnym we Wrocławiu. Młody Polak wrócił z Wielkiej Brytanii. W szpitalu jest od dwóch dni.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Młody Polak od dwóch dni jest we wrocławskim szpitalu. (Fot: Magdalena Pasiewicz)

- 26-letni Polak z Wielkiej Brytanii dwa dni temu trafił do nas do szpitala. Testy potwierdziły zakażenie koronawirusem. Pacjent jest w dobrym stanie i nie jest z grupy ryzyka. Przebywa w izolatce i jest pod stałym nadzorem i opieką - mówi money.pl Urszula Małecka, rzeczniczka Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu.

Chory leczony we Wrocławiu jest już 5. Polakiem zakażonym tym groźnym wirusem. W piątek minister zdrowia poinformował o kolejnych potwierdzonych przypadkach.

Zobacz także: koronawirus. Wiceminister ma radę dla Polaków wracających z Włoch

Pierwszy pacjent już od trzech dni leczony jest w Zielonej Górze. Kolejny z tych potwierdzonych dziś oficjalnie, podróżował z nim tym samym autokarem. Dwie kolejne osoby są ze Szczecina, a piąta właśnie z Wrocławia.

Jak już informowaliśmy "pacjent zero", czyli 66-latek z woj. lubuskiego, który wrócił z karnawału w Niemczech, leczony jest w trudnych warunkach kończących się zapasów środków ochronnych. Na szczęście to ma się zmienić.

- Dziś wieczorem do Szpitala Uniwersyteckiego dotrze tysiąc maseczek i trzysta kombinezonów z Agencji Rezerw Materiałowych - mówi money.pl Aleksandra Chmielińska-Ciepły, rzeczniczka wojewody.

Skąd przyjadą maseczki z kombinezonami? Czym jest Agencja Rezerw Materiałowych? Ta rządowa instytucja realizuje wynikające z ustaw zadania w zakresie gospodarowania rezerwami strategicznymi, jak również tworzy i utrzymuje zapasy agencyjne ropy naftowej i produktów naftowych oraz nadzoruje zapasy obowiązkowe innych strategicznych produktów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: wiadomości, gospodarka, koronawirus, wrocław
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
06-03-2020

Światły obywatelKoronawirus został wynaleziony w celu eksterminowania emerytów. Systemy emerytalne w całym kapitalistycznym świecie nie działają i kapitaliści w ten … Czytaj całość

06-03-2020

fghjhrfghna można wziąźć własnego laptopa ze sobą do szpitala? :-D ... jakies plejstejszon?

07-03-2020

Bahama2 mld poszło na TVP a oni na maseczki i kombinezony nie mają, wstyd panie prezydencie

Rozwiń komentarze (370)