Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kupił dom z działką za 70 tys. zł. Stuletnią ruinę zmienił w piękny dom

Stuletnia, poniemiecka mazurska "kochówka", kiedy kupił ją Jakub Klimczak, była - jak sam przyznaje - totalną ruiną. Odrapane, brudne ściany we wnętrzu chaty wyglądały, jakby miały się rozsypać, deski były spróchniałe, część podłogi stanowiło klepisko, a w kącie straszył stary piec kaflowy. Największym atutem domu była solidna czerwona cegła, z której został wykonany. Właściciel twierdzi, że "nic z nią nie musiał robić" i wygląda obecnie tak samo, jak musiała wyglądać w 1929 r., kiedy dom został wybudowany. Dziś wnętrze jest nowoczesne i przestronne. Cztery izby na parterze zmieniły się w piękną, otwartą przestrzeń z ogromnymi oknami, a piętro udało się zaprojektować tak, że znalazło się tam miejsce na dwie sypialnie. Zagospodarowany został również... stary chlew, który w pomysłowy sposób został przerobiony na letni domek dla gości. Całą działkę z zabudowaniami obecny właściciel kupił w 2015 r. za 70 tys. zł. Całkowity koszt renowacji z wyposażeniem wyniósł...

rozwiń
27-05-2022
Tagi:
dom, remont, nieruchomości, pomysł na dom
418 reakcji
354
35
29
Podziel się
Komentarze (29)
zobacz więcej komentarzy (29)
KOMENTARZE
(29)
Szymon Jamróz
miesiąc temu
Piękny dom, zrobiony ze smakiem i pomysłem. Niestety 80% czytelników bankiera chyba nie za bardzo zrozumiało o co w tym chodzi. Czytając te komentarze to aż się śmiać chce z wypocin wszystkich pseudo ekspertów. Bo za 100 lat to… bo fundament, bo nigdy nie będzie jak nowy itp itd. Ręce opadają:)
kura
miesiąc temu
Ładnie zrobione ale daleko do funkcjonalnego nowoczesnego domu. Dyplomatycznie ani słowa o fundamentach. Wygląda że nie podpiwniczony. Wpakowć 250 tys w remont czegoś co stoi na 100 letniej ławie fundamentowej? Właściciel prędzej czy później będzie żałował.
jiki
miesiąc temu
Mimo wszystko to wciąż stary dom , na siłę unowocześniony. Zadna renowacja nie zastąpi dobrze zaprojektowanego nowego, po prostu istniejące ściany zewnątrzne wyznaczają co jest możliwe. Szybko zaczną ich złościć te ciasne sypialnie z ukośnymi sufitami, wygląda że są za małe na jakąś szafę. Co najważniejsze to jest chyba odludzie, wszędzie daleko.
Antek
miesiąc temu
to nie była poniemiecka ruina tylko polska posesja która była pod okupacją niemieckich bandytów i wróciła do Polski
ddhjd
miesiąc temu
a poliniaki lyknely bajke jak o ukrainie
...
Następna strona