Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Aleksandra Nowicka
|
aktualizacja

"Lekarze ratowali pacjentów, a lobby myślało, jak zabrać komuś zawód". Spór w branży beauty

W czerwcu 2020 roku Naczelna Rada Lekarska uznała, że tak zwana medycyna estetyczna będzie świadczeniem zdrowotnym, które może wykonywać lekarz dentysta lub lekarz. - Nie mówimy o zwykłych lekarzach, bo to są fenomenalni, wspaniali ludzie. Zebrali się ich przedstawiciele i w momencie, kiedy prawdziwy lekarz ryzykował własne życie i ratował pacjentów chorych na COVID, a branża beauty zaniosła lekarzom środki dezynfekcyjne, rękawiczki i maseczki, lobby lekarskie zastanawiało się, jak zabrać komuś zawód i zajmować się urodą - mówił w programie "Money.pl" Michał Łenczyński z serwisu Beauty Razem. - Póki co ta definicja środowisk lekarskich nie istnieje w porządku prawnym - dodał.
KOMENTARZE
(10)
WYRÓŻNIONE
Nie rozumiem
2 lata temu
Dlaczego podolodzy wycinają skalpelami kawałki tkanek,robią mini zabiegi chirurgiczne? Gdzie się uczą podolodzy ? na studiach kosmetologicznych i jakoś lekarze nie chcą się zajmować podologią i nie chcą zawłaszczyć im pracy…dlaczego? za dużo pracy, za mało kasy?
Ues
2 lata temu
A aptekarze, mogą „na kolanie” w aptece wstrzykiwać szczepionki, a nie są lekarzami. Dlaczego im wolno wstrzykiwać domięśniowo szcepionkę po krótkim przygotowaniu, na którym również nauczyli się używać zestawu antywstrząsowego. Oni również nie leczą powikłań poszczepiennych tylko odsyłają do lekarza. A kosmetologom nie wolno podawać kwasu hialuronowego podskórnie, czy śródskórnie ? Uczą. się na tych samych uczelniach medycznych, progi przyjęć na studia są podobne. Dlaczego trzeba wykluczyć właśnie kosmetologów ? Za duża konkurencja?
Mamona
2 lata temu
Covid się skończył, a wraz z nim specjalne stawki za dyżury i dodatki pandemiczne, to trzeba gdzie indziej zarobić lepszy piniądz, a jak ? Tworząc monopol na usługi upiększające, nie lecznicze.