Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Paweł Orlikowski
Paweł Orlikowski
|
aktualizacja

Lex TVN to tylko część. Tak PiS blokuje inwestycje

Zagraniczni inwestorzy zniechęceni przez przegłosowanie lex TVN? - Takie wydarzenia zawierają się w jednym, ważnym stwierdzeniu – otoczenie instytucjonalne. Bada się, jak ono wpływa na wzrost gospodarczy, inwestycje, koniunkturę. Międzynarodowy Fundusz Walutowy dysponuje badaniami z dziesiątek krajów, które miały podobne kłopoty w przeszłości. Wnioski są jasne. Gdy to otoczenie instytucjonalne w państwie się pogarsza, cierpi na tym wzrost gospodarczy. Firmy mniej chętnie inwestują, gospodarka docelowo gorzej się rozwija, po jakimś czasie inwestorzy mniej chętnie przychodzą do takiego kraju. W naszym przypadku ten pierwszy efekt już jest widoczny, od kilku lat mamy słaby poziom inwestycji prywatnych - powiedział w "Money. To się liczy" Rafał Benecki, główny ekonomista ING Banku Śląskiego. - Każdy kolejny mały krok powoduje, że w pierwszym kroku wycofają się mali, prywatni inwestorzy zagraniczni. Wielcy na razie tak nie robili, ale każda taka decyzja będzie...

rozwiń
inwestycje
gospodarka
38
Podziel się:
KOMENTARZE
(38)
Tales
2 lata temu
Firma się zwija a pracownicy na bruk.
20:44 29
2 lata temu
Taka Stacja
Były księgowy
2 lata temu
Co wy piszecie!, gdzie firmy zagraniczne będą miały takie zyski, jak w Polsce?? Pracowałem kilkanaście lat w firmie zagranicznej. Oficjalny dochód prawie zero, ale ciągłe manipulacje cenami transferowymi, aby nie płacić podatków, a nasz fiskus to przyklepywał.
Polacy
2 lata temu
pisiesyny rozkradną co ma jakąś wartośc. czego im się nie uda zepsują albo oddadzą putinowi
obserwator
2 lata temu
To jest zwykłe złodziejstwo, bo jak można tak dużą firmę sprzedać w pół roku. Każdy zainteresowany musi poznać kondycje firmy, zrobić audyt, takie firmy sprzedaje się latami a oni chcą w pół roku przymusić. Oczywiście wiadomo aby spółka podstawiona przez Pis mogła i było ja stać kupić po zaniżonej cenie.
...
Następna strona