Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Listonosze biorą przykład z policjantów. Zaczynają masowo chorować, by dostać zaległe premie

Wśród pracowników Poczty Polskiej znów wrze. Od poniedziałku 28 stycznia trwa wzorowana na proteście lekarzy czy policjantów akcja masowego odchodzenia na zwolnienia lekarskie. Najważniejsze postulaty listonoszy to przyznanie podwyżek.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Na przesyłki poczekamy dłużej. Pocztowcy zaczynają protest (Fot: ANDRZEJ STAWINSKI/REPORTER)

Poczta Polska uspokaja, że absencje wśród pracowników nie odbiegają od zimowej normy. Co innego twierdzą organizatorzy akcji – nieformalna internetowa grupa zrzeszona na jednym z portali społecznościowych – Listonosze Polska. Według jej informacji, które przytacza „Gazeta Wyborcza” w dwudziestu polskich miastach nieobecności spowodowane zwolnieniami lekarskimi przekraczają 40 proc. Mowa m.in. o Częstochowie czy Opolu. Z kolei w Lewinie Brzeskim w pracy miał nie stawić się nikt.

Zobacz też nasz materiał o strajku z 2017 r.:

Jeden z listonoszy, który po 10 latach pracy zarabia 2200 zł „na rękę” zapewnia, że pracownicy pocztowi nie oszukują lekarzy, ponieważ niemal każdy z nich od noszenia toreb ważących przynajmniej kilkanaście kilogramów ma problemy z kręgosłupem.

Organizatorzy akcji to ta sama grupa, która w 2017 r. zmobilizowała listonoszy do wielotysięcznych manifestacji zakończonych zwolnieniami dyscyplinarnymi dla liderów, z których jeden w Poczcie Polskiej przepracował 36 lat. Teraz państwowa spółka wykorzystuje tamten straszak i rozsyłał wśród pracowników ostrzeżenie o tym, że zamieszczanie niepochlebnych opinii o pracodawcy lub przełożonych w sieci może skończyć się dyscyplinarką.

Postulaty strajkujących to podwyżka o tysiąc złotych brutto, wypłata po 400 zł premii świątecznych za lata 2017 i 2018, wprowadzenie płatnych nadgodzin, przywrócenie do pracy zwolnionych w 2017 oraz zakaz organizowania imprez integracyjnych dla kierownictwa i dyrektorów ze środków socjalnych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
01-02-2019

Narcyza47Brawo poczta to firm która płaci głodowe pensje ludzie pracują na tak zwanych rozbiórkach za darmo premi świątecznych nie było od 2 lat.

01-02-2019

dronTaka dziadowska firma powinna przestać istnieć.Jak ktoś korzysta z ich usług to może coś powiedzieć na temat ich usług i poczytać na forum.

01-02-2019

Popieram strajkDo strajku Panowie I Panie listonosze! Walczcie o swoje bo nie może być już tak dlużej okradani przez PP

Rozwiń komentarze (7)