Trwa ładowanie...
bECllBEB
Notowania
Przejdź na

Ludzie stoją w korkach przez niesolidne firmy. Czas na odsiew podczas przetargów?

Czy przy największych zamówieniach publicznych należy wprowadzić certyfikację, by w przetargach mogli startować tylko sprawdzeni gracze? - Widzę wiele możliwości weryfikacji firm, które składają oferty. Rynek polski jest bardzo otwarty dla wielu firm spoza Polski: z UE i spoza. Jako Budimex widzimy, składając oferty na rynku słowackim, czeskim i niemieckim, że te rynki są dużo bardziej ograniczone co do możliwości składania ofert przez firmy, które nie dysponują potencjałem do wykonania zadania - mówił w programie "Money. To się liczy" Artur Popko, prezes Grupy Budimex. - Do tego też zachęcamy zamawiających: GDDKiA i PKP PLK, żeby niektóre kluczowe kontrakty, typu autostrada A1 czy A2, były bardzo mocno weryfikowane. I żeby firmy składające oferty w takim przetargach były albo firmami certyfikowanymi, czyli takimi, które wykażą się potencjałem sprzętowym i ludzkim do wykonania zadania, albo żeby odbywały się prekwalifikacje do wykonania danego zadania....

rozwiń
0
0
15
Podziel się
Komentarze (15)
zobacz więcej komentarzy (15)
bECllBEN
KOMENTARZE
(15)
W-CH
4 dni temu
Budimex buduje obwodnicę w Wałbrzychu. Rozpiepszyli pół miasta i końca budowy nie widać. Głupie rondo ( pomijam fuszerkę przy projektowaniu ) buduja już dwa lata. Po roku kładą nawierzchnię ścieralną. Jednym słowem nie panują nad zleconym zadaniem. Jak widzę te fuszerki to scyzoryk się w kieszeni otwiera.
Co?
5 dni temu
Niesolidne firmy? To obecne pisowskie Państwo jest niesolidne
hipokryci
5 dni temu
"co się będzie działo, jeżeli firma nie odda w konkretnym terminie kluczowej dla kraju inwestycji" - przecież sam budimex nie oddaje w terminie robót, ich Trasa Łagiwnicka w Krakowie jest opóźniona już 2 lata, a dalej składają wnioski o zmianę terminu oddania i będzie opóźniona co najmniej 2,5 roku. Czyli to oznacza, że im pierwszym należy zabrać owy certyfikat.
bECllBFf
Pawel
6 dni temu
A taki certyfikat powinien mieć tylko „budimex „… bo jest solidny….? Tak solidny ze węzeł Łódź północ popękał niedługo po zakończeniu gwarancji… powinniście zwrócić uwagę na jakość dostarczanych projektów a nie na optymalizacje kosztów w zamian za spadek jakości. Wynagradzanie dyrektorów kontraktu za oszczędności na projekcie kończy się patologicznym wręcz ograniczaniem jakości realizowanych przez was inwestycji.
Maks
6 dni temu
Panowie i Panie z Budimexu... złota zasada pianka i karton gips, zamiany, zaduszenie podwykonawców... szpital w Gdańsku w końcu odebrany??? Bo lata lecą. Was się to tak samo dotyczy jak kazdego innego GW