Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ludzie stoją w korkach przez niesolidne firmy. Czas na odsiew podczas przetargów?

Czy przy największych zamówieniach publicznych należy wprowadzić certyfikację, by w przetargach mogli startować tylko sprawdzeni gracze? - Widzę wiele możliwości weryfikacji firm, które składają oferty. Rynek polski jest bardzo otwarty dla wielu firm spoza Polski: z UE i spoza. Jako Budimex widzimy, składając oferty na rynku słowackim, czeskim i niemieckim, że te rynki są dużo bardziej ograniczone co do możliwości składania ofert przez firmy, które nie dysponują potencjałem do wykonania zadania - mówił w programie "Money. To się liczy" Artur Popko, prezes Grupy Budimex. - Do tego też zachęcamy zamawiających: GDDKiA i PKP PLK, żeby niektóre kluczowe kontrakty, typu autostrada A1 czy A2, były bardzo mocno weryfikowane. I żeby firmy składające oferty w takim przetargach były albo firmami certyfikowanymi, czyli takimi, które wykażą się potencjałem sprzętowym i ludzkim do wykonania zadania, albo żeby odbywały się prekwalifikacje do wykonania danego zadania....

rozwiń
39 reakcji
18
7
14
Podziel się
Komentarze (14)
zobacz więcej komentarzy (14)
KOMENTARZE
(14)
W-CH
rok temu
Budimex buduje obwodnicę w Wałbrzychu. Rozpiepszyli pół miasta i końca budowy nie widać. Głupie rondo ( pomijam fuszerkę przy projektowaniu ) buduja już dwa lata. Po roku kładą nawierzchnię ścieralną. Jednym słowem nie panują nad zleconym zadaniem. Jak widzę te fuszerki to scyzoryk się w kieszeni otwiera.
Co?
rok temu
Niesolidne firmy? To obecne pisowskie Państwo jest niesolidne
hipokryci
rok temu
"co się będzie działo, jeżeli firma nie odda w konkretnym terminie kluczowej dla kraju inwestycji" - przecież sam budimex nie oddaje w terminie robót, ich Trasa Łagiwnicka w Krakowie jest opóźniona już 2 lata, a dalej składają wnioski o zmianę terminu oddania i będzie opóźniona co najmniej 2,5 roku. Czyli to oznacza, że im pierwszym należy zabrać owy certyfikat.
Pawel
rok temu
A taki certyfikat powinien mieć tylko „budimex „… bo jest solidny….? Tak solidny ze węzeł Łódź północ popękał niedługo po zakończeniu gwarancji… powinniście zwrócić uwagę na jakość dostarczanych projektów a nie na optymalizacje kosztów w zamian za spadek jakości. Wynagradzanie dyrektorów kontraktu za oszczędności na projekcie kończy się patologicznym wręcz ograniczaniem jakości realizowanych przez was inwestycji.
ajwajwaj
rok temu
Ja też chcę do pracy biurowej na drogi .Od 8 do 16, nocek nie ma ,koparka robi robotę a w zimę na warsztacie; super robota :)