Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Jakub Ceglarz
|

Marian Banaś dogaduje się z PiS. Targi o stanowiska

110
Podziel się:

Wy dacie wiceprezesa, ale ja nominuję dyrektora generalnego. Taki układ z Prawem i Sprawiedliwością ma proponować prezes Najwyższej Izby Kontroli. Spotkał się nawet w tej sprawie z prezydentem Andrzejem Dudą.

Marian Banaś dogaduje się z PiS. Targi o stanowiska
Marian Banaś nadal musi walczyć o wpływy w NIK (East News, JACEK DOMINSKI, REPORTER)
bEEypwER

O szukaniu porozumienia szefa NIK z partią pisze "Rzeczpospolita". Czego dotyczą negocjacje? Podziału stanowisk.

Od niedawna w Izbie zwolniło się stanowisko wiceprezesa. Do Europejskiego Trybunału Obrachunkowego trafił Marek Opioła. Wakat trzeba kimś zapełnić. Marian Banaś ma proponować, by następcę Opioły wskazał PiS.

W zamian jednak oczekuje, że partia pozwoli mu wybrać nowego dyrektora generalnego. Do takich nominacji trzeba bowiem nie tylko decyzji prezesa NIK, ale również zgody marszałka Sejmu. W tym przypadku Elżbiety Witek.

bEEypwET
Zobacz także: Decyzja Mariana Banasia. Michał Dworczyk zaskoczony

Marian Banaś chce nowego dyrektora generalnego. Dziś jest nim Janina Bielak, którą obecny szef NIK sam powołał. Ale teraz planuje zmianę. Spotkał się nawet w tej sprawie z prezydentem Andrzejem Dudą. Tak przynajmniej twierdzi "Rz", bo Kancelaria Prezydenta spotkaniem się nie pochwaliła.

bEEypwEZ

Czemu prezesowi NIK aż tak zależy na dyrektorze, że jest w stanie "oddać" stanowisko wiceprezesa?

- Bo realna władza dyrektora generalnego jest trzy razy większa niż wiceprezesa. Wiceprezes ma taką władzę, jaką mu da prezes - mówi informator "Rz". – A dyrektor generalna decyduje w sprawach bieżącego zarządzania, wydatków majątkowych, np. kontrasygnuje dokumenty związane z planem inwestycyjnym NIK.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEEypwFu
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(110)
Putin już zac...
8 miesięcy temu
Pisdzielcy kupczą w tym kraju jak chcą. Pitolenie o kompetencji. Dać Polakowi władzę na skutki długo nie trzeba czekać.
wsciekli PL
8 miesięcy temu
To co dzieje sie w tym polskim burdelu to przechodzi ludzkie pojecie. Oszusci i przestepcy przy wladzy dyktuja warunki i ustawiaja swoja pozycje jak by sami decydowali o wszystkim co dzieje sie w polsce bez Sejmu. Ludzie musimy ostro ruszyc bo te glaby we wladzach panstwa rozkradna nasza ojczyzne w mgnienia oku. We wladzach polski jest jedna skorumpowana banda ktora nie da sie wykurzyc za pomoca negocjacji musimy uzyc sily aby zmienic te partyjne mafie na bezpartyjna sprawiedliwa administacje panstwa.
dom uciech
8 miesięcy temu
Masz problem ? Zadzwoń do Banasia !
bEEypwFv
patriota
8 miesięcy temu
Sitwa ,Kolesiostwo ,Układy !!! to właśnie obiecał przed wyborami podczas Miesięcznicy całkowicie zwalczyć w Polsce Jarosław Kaczyński ale niestyty jeszcze bardziej pogłębił i umocnił jak Mafia
Edi
8 miesięcy temu
Pogonić ten rząd mafijny dość
...
Następna strona