Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
gospodarka
27.08.2020 15:56

Maszt za 4 tys. zł. Tyle ma kosztować nowy program PiS

Około 10 mln zł wyda rząd na stawianie masztów z polską flagą we wszystkich gminach. To oznacza mniej więcej 4 tys. zł za sztukę. I to w dobie największego kryzysu gospodarczego od 30 lat.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
4 tys. zł ma średnio kosztować jeden maszt, przekazany gminie w ramach programu "Pod Biało-Czerwoną" (Fot: PAP/Łukasz Gšgulski, £ukasz G¹gulski)

Do kosztów programu dotarło Radio Zet. Jak informuje rozgłośnia, właśnie 4 tys. zł ma kosztować średnio jeden taki maszt. A ponieważ premier Mateusz Morawiecki mówił o wszystkich gminach w kraju, to łatwo policzyć, że łączny koszt programu wyniesie około 10 mln zł (w Polsce jest bowiem prawie 2,5 tys. gmin).

Za wdrożenie programu ma natomiast odpowiadać wiceminister cyfryzacji Adam Andruszkiewicz.

Rząd chce finansować wznoszenie masztów z biało-czerwoną flagą w całej Polsce. Ma to być "godne upamiętnienie" rocznicy Bitwy Warszawskiej. O pieniądze wnioskować mają mieszkańcy. Gminy komentują: to zdecydowanie dobry pomysł.

We wtorek Mateusz Morawiecki ogłosił, że rząd może dać pieniądze każdej z 2477 gmin w naszym kraju na budowę masztu z polską flagą. Cel? Upamiętnić setną rocznicę zwycięstwa nad armią bolszewicką w Bitwie Warszawskiej, promować nowoczesny patriotyzm. Warunek? Muszą o to zawnioskować mieszkańcy.

Kwarantanna będzie skrócona. "Działamy racjonalnie, w oparciu o dane"

Popierających projekt musi być odpowiednio wielu. Na przykład w gminach do 20 tys. mieszkańców potrzeba co najmniej 100 głosów "za". Im gmina większa, tym więcej musi być głosów. Poparcie należy wyrazić w internecie, na stronie, którą przygotuje Ministerstwo Cyfryzacji.

Nie dostałeś bonu? Pisz do Polskiej Organizacji Turystycznej
Nie mogą pobrać bonu turystycznego. Powód? Brak zakładki. Skarg coraz więcej

Głosy poparcia dla poszczególnych gmin rząd będzie zbierał do 11 listopada tego roku. Projekt "Pod biało-czerwoną" - bo taka jest jego oficjalna nazwa - ma natomiast zostać zrealizowany do końca czerwca przyszłego roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
28-08-2020

DdddChcieliście PiS to teraz nie narzekajcie

27-08-2020

AleksanderKompletna bezmyślność w dobie kryzysu gdzie nie ma pieniędzy np. na służbę zdrowia

27-08-2020

azazaCo to jest 10 mln zł przy dodruku 100 mld zł a końca nie widać

Rozwiń komentarze (171)